Wpis z mikrobloga

Czy polska ma w historii jakieś haniebne czyny?

Ukraina ma banderę, zsrr wiadomo, niemcy również. Czy mógłby jakiś życzliwy mirek opowiedzieć w skrócie?

Według ruskich polacy też nie są świętoszki, ale to wiadomo jak to z nimi jest. W Polsce raczej słyszymy jak to Polska była poszkodowana przez I i II wojne (i słusznie), wyzwoliła się ruskich itd

#ukraina #historia
Pobierz V.....e - Czy polska ma w historii jakieś haniebne czyny?

Ukraina ma banderę, zsrr...
źródło: comment_1652021986Ci4uX78rYBYeDhLxGfUmWa.jpg
  • 138
w porownaniu do dowolnej zbrodni sasiadow nie sa to czyny haniebne.


@dekorator: Więc tak jak pisałem. Relatywizujesz uznając że zamordowanie 30 ludzie jest ok, bo ktoś inny zamordował więcej (mimo iż się do tego nawet przed samym sobą chyba przyznać nie chcesz). Tu do porozumienia najwyraźniej nie dojdziemy ponieważ ja potrafię zło nazwać złem, a Ty nie jesteś do tego zdolny traktując to jak atak na siebie i reagując agresją. Bywaj.
@Vosemite: https://pl.wikipedia.org/wiki/Uk%C5%82ad_monachijski

Układ monachijski przewidywał ponadto zwołanie nowej konferencji międzynarodowej w sprawie rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Polską i Czechosłowacją o część Śląska Cieszyńskiego, zwanego Zaolziem, oraz kwestii przynależności Wolnego Miasta Gdańska. Konferencja taka nie doszła jednak do skutku. Polska wykorzystała osamotnienie oraz dramatyczną sytuację polityczną Czechosłowacji i w dniu podpisania układu przy wystosowaniu noty dyplomatycznej zażądała od rządu tego kraju pokojowego przekazania Zaolzia, zamieszkiwanego w większości przez ludność polską[13]. 2 października 1938
@Vosemite: Nie zamierzałem się wykłócać o nic dlatego się kulturalnie właśnie pożegnałem.

Poza tym najwyraźniej nie zrozumiałem i wskazałem kilka pierwszych z brzegu przykładów ciemnych kart naszej historii których ocena historyczna raczej nie jest kontrowersyjna właśnie po to by uniknąć niepotrzebnych sprzeczek. Powyżej ludzie wskazali jeszcze kilka takich kart z historii XX wieku. Skoro szukasz cięższych przypadków to dodam że nie tylko polskie wsie były w XX wieku wyrzynane, ale jeżeli
Więc tak jak pisałem.


Nie, pisanie ze jedna zbrodnia nie jest gorsza od drugiej nie znaczy ze ktoras jest OK.

Relatywizujesz uznając że zamordowanie 30 ludzie jest ok, bo ktoś inny zamordował więcej

(mimo iż się do tego nawet przed samym sobą chyba przyznać nie chcesz).


Nigdzie nie napisalem ze jest ok, musisz klamac i zmyslac bo zwyczajnie przegrales i sie skompromitowales, ale sam przed soba przyznac sie nie chcesz

Tu do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Vosemite: jest tego sporo według mnie
Po pierwsze system zniewolenia chłopstwa, Bereza kartuska i ogólnie polityka sanacji prowadząca do klęski w kampani Wrześniowej i "bohaterskiej" ucieczki do Rumunii , anektowanie kawałka zaolzia Czech w przedwojniu, akcja Wisła, przyłączenie się do ataku na Czechy w 68 roku, troche by się tego znalazło, ale to przychodzi mi na myśl.