Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 636
Wrzucam żeberka do piekarnika na noc. 100 stopni 8godzin. Jak chcecie to zawołam rano jak wyszły ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • 151
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mówię z własnego doświadczenia


@GajuPrzegryw: Jadłeś te żeberka które zrobiła @Itslilianka ? Nie. To nie masz prawa wypowiadać się o smaku i tego czy wyszły czy nie wyszły. Nie da się ocenić tego czy danie wyszło czy nie wyszło po zdjęciu i opisie tego jak było robione.

i zarabiam sporo ponad średnia krajową jednak nie lubię marnotrawstwa.


@GajuPrzegryw: Sporo ponad średnią a w głowie dalej bieda.
  • Odpowiedz
@GajuPrzegryw: No widać, że g---o a doświadczenie masz małe bo akurat w stanach żeberka dry rub to popularny sposób na ich przygotowanie. I ta metoda przygotowywania właśnie się charakteryzuje pieczeniem wielogodzinnym nawet w piekarniku elektrycznym w niskiej temperaturze. Jak taki z ciebie kucharz a nie wiesz, że w połowie USA się robi low and slow ribs to beka z ciebie ale to nie znaczy, że opka źle je zrobiła. Można
  • Odpowiedz
XDDDD w sumie ja też nie wiedziałam, ale szefowa robiła kaczkę pieczona i też piekła cały dzień i mega mięsko. Więc stwierdziłam że zrobię tak żeberka.


@Itslilianka: W USA taki sposób robienia żeberek jest bardzo popularny. 225 stopni F ~ 110 stopni celsjusza i właśnie długie pieczenie po 6-10 h. Takie żeberka fajnie cały czas np posypywać cukrem z chilli zeby się karmelizował i były takie słodko-ostre.
  • Odpowiedz
Nie widzę żadnego sensu w długim pieczeniu wielogodzinnym w zwykłym piekarniku elektrycznym.


@GajuPrzegryw: Masz braki w wiedzy kulinarnej zatem :) Długa obróbka w niskiej temperaturze służy rozłożeniu kolagenu tkanek łącznych, których w żeberkach jest sporo. Niska temperatura po to, by żeberka nie wyschły w tym procesie. Opka użyła prawidłowej temperatury jak się robi na barbecue.
  • Odpowiedz
@Itslilianka: ja robię je kilka razy w roku jak trafię na dobre paski, co jest dość trudne. Dzieciaki bardzo lubią. Ja też :)) Poniżej już podane po zapieczeniu w grillu elektrycznym z glazura Jack Daniels własnej roboty. Ja wolę nieco mniej zrobione (niższa temp i krócej) ale reszta woli jak da się łatwiej oddzielić od kości (choć samo mięso nie odpada, trzeba oddzielać ) . Jak dla mnie idealna sprawa,
nikifor - @Itslilianka: ja robię je kilka razy w roku jak trafię na dobre paski, co j...

źródło: comment_1652017103NaWdwTb3AUpzPiTtSFaERA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
ja bym jednak się bał zostawić włączony piekarnik i pójść spać


@rozmontowany: musisz wiecej pic alkoholu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Ja tak raz zrobiłem i pizza piekła się 4h ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@TheGreenBastard: ej xD typowo wypiłam wino i obawy że się Spale ulotniły się xD
  • Odpowiedz
@Itslilianka: @nikifor: To prawda, że trafić dobre żeberka to problem. Ogólnie takie prawdziwe żeberka które idealnie się nadają do zrobienia to rzadkość. W Polsce ogólnie nie porcjuje się świnni czy wołowiny tak by robić żeberka do pieczenia czy grillowania a na zupy itp wkładki. Tak samo jak u nas mięso rozbierane jest pod boczek a nie typowo pod bekon (tak jest różnica).

Mięso na żeberka powinno mieć warstewkę
  • Odpowiedz
@Itslilianka: Ja robię z głowy. Różnie czasami BBQ czasami chilli + sojowy czasami miód - musztarda a czasami w miodzie i sezamie. Zależnie od nastroju.

Czas i temp pieczenia zależy od porcji mięsa i tego jak wygląda. Ważne jest by mięso długo marynować i parę razy obracać i smarować glazurą/sosem. Im dłużej pieczone i wolniej tym lepiej. Można pod folią a ostatnie minuty odkryć i termo oobieg lub palnik.

Przed pieczeniem czasami też zamykam mięso na patelni ale nie od strony
  • Odpowiedz