Wpis z mikrobloga

@NewBlueSky: @Strahl ma rację. Jeśli Twoja dieta obfituje w ryż, to zdecydowanie lepiej jest kupować duże opakowania ryżu bez tych torebek i robić w ryżowarze. Jest smaczniejszy, zdrowszy, tańszy, a nie zabiera Ci więcej czasu i energii.
Gdy po 2-3 gotowaniach załapiesz odpowiednie proporcje wody do zakupionego przez Ciebie ryżu, będziesz znacznie bardziej zadowolony z efektu.

A odpowiadając na Twoje pytanie, to tak, warto jest ryż przemyć, niektóre odmiany
  • Odpowiedz
nie musisz kupować żadnego magicznego garnka,

@Popularny_mis: No i masz rację, że nie musi. A czy warto?
Jeśli OP je często ryż, to IMO warto kupić nawet najtańszy ryżowar za parę dych, niż stresować się, że coś się przypali od dołu i szarpać się z pierzynami.
Efekt podobny (albo i lepszy), a to niewielkie pieniądze.
  • Odpowiedz
@paramyksowiroza: @Strahl: a gdzie sie kupuje takie duze opakowania markowego ryzu, bede musial to zamawiac albo szukac sklepu z ryzem? XD

taki containter widziales moze w jakims sklepie stacjonarnym w polsce?

wgl mozecie mi polecic swoje modele ryzowarow xD
  • Odpowiedz
@NewBlueSky: Parę osób które znam, kupuje ryż w sklepach zaopatrujących wietnamskie knajpy. Kupują taki worek jakieś 3-5 kilo (nie pamiętam ile mają takie standardowe worki) i starcza im na dłuższy czas.
Ale w necie bez problemu znajdziesz kilkukilogramowe worki.

Jeśli o mnie chodzi, to zdecydowanie polecam ten ryż:
https://czylichili.pl/sklep/ryz-i-makarony/ryz-basmati-laila-5kg/
Jest dość drogi, ale wrażenia smakowe są naprawdę na świetnym poziomie.
  • Odpowiedz
@NewBlueSky: ryzowar to generalnie banalne urzadzenie, podstawowa wersja za stowke ci wystarczy, wpisz w google ryzowar do x zł i na pewno coś ci polecą. Ostatnio w ramach przyplywu burzujstwa wymienilem swoj na taki z elektronicznym wyswietlaczem i dziwnymi funkcjami w tym z programami do gotowania komosy ryzowej, kaszy bulgur, ryzu na sushi i kaszy gryczanej. xD
  • Odpowiedz
Nie, po prostu ryżowar kosztuje 100-200zł a poprawia jakość tego co jesz przy ogólnie banalnym wkładzie własnym. I nie wylewasz do zlewu tego co w ryżu jest dobre. Miliardy skośnookich ludzików nie mogą się mylić.


@Strahl: tak samo ugotujesz w garnku. Proporcje chyba 3:1. Ryz wsypujesz juz do zimnej wody, gotujesz na malym ogniu pod przykrywka. Jak zobaczysz ze ziarenka na gorze "wstaja" to znaczy ze juz cala woda zostala
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NewBlueSky: Ryż koniecznie trza porządnie płukać, rice cooker to jest trochę game changer ale jak nie chcesz kupować to i w garnku na luzie się gotuje. Sam mam rice cooker Xiaomi, a co do gotowania w garnku to polecam ci filmik kobiety wykopka @sommerfeld Ayako https://youtu.be/oECDQWzYvHg
Stosuje tą technikę do każdego typu ryżu nie tylko krótkoziarnistego i wychodził super z gara, a przy rice cookerze to no-brainer
  • Odpowiedz
@cerbera: 3:1 to ci wyjdzie kleik ryżowy. Ryż płuczesz przed gotowaniem aż woda będzie mniej więcej klarowna, do tego dolewasz na 1 szklanke ryżu 1,5 do 2 szklanek wody w zależności od rodzaju ryżu i wychodzi porządny sypki ryż a nie rozgotowana breja. Oczywiście, że da się to zrobić w garnku, ale zdecydowanie za dużo zachodu kiedy za 30 euro masz urządzenie które zrobi to za ciebie i jak ogarniesz
  • Odpowiedz
@Strahl:

Nie, po prostu ryżowar kosztuje 100-200zł a poprawia jakość tego co jesz przy ogólnie banalnym wkładzie własnym. I nie wylewasz do zlewu tego co w ryżu jest dobre. Miliardy skośnookich ludzików nie mogą się mylić.

W czym konkretnie taki ryż jest lepszy? Jakieś lepsze ma własności odżywcze? Smakowo to ja ni cholery różnicy nie czuję. Pracowałem na kuchni swego czasu gdzie był uber turbo dobry ryż sprowadzany bezpośrednio z
  • Odpowiedz