Wpis z mikrobloga

@richr: nie wiem, ale ja ostatnio szukałem ultrabooka 2w1, dotyk, rysik. Też trochę edytuję. No i w większości sprzętów są tylko integry intela, ale znalazłem na pepperze gamingowy ROG Flow X13, kupiłem i jestem zadowolony.
€1100, 8 rdzeniowy Ryzen 7 5800, 4GB RTX3050, 16GB, 500GB M2, 16:10 120fps.
Nie chcę M1 air bo render jest #!$%@? a trochę montuję.


@richr: W czym montujesz? Tak szczerze mówiąc to 6 letnie GPU które w żadnych realnych przykładach nie będzie szybsze niż zintegrowane GPU w M1 - tym bardziej montaż np. video 4k na tej karcie będzie fatalny. Air ma pasywne chłodzenie to fakt ale wykona zadania o wiele szybciej. Chyba że naprawdę masz tak dużo materiałów że chcesz całymi dniami katować.
@devones: @I-____-I:

Chciałbym ładny, w miarę lekki laptop. Montaż na m1 jest jak najbardziej ok, ale godzinny film na air renderuje się wieczność. Na to nie mogę sobie pozwolić.

Natomiast taki Acer nitro to chyba trochę ciężki, no i windows to za chwilę będzie pewnie lagi miał ..
@richr: Może warto odłożyć i w nocy często na euro agd są promki na pro które nie ma pasywnego chłodzenia więc throttling nie będzie ci wydłużał podczas długiego obciążenia.

A co do tego laptopa wyżej, ma jednak 6 lat, przy długim obciążeniu również będzie pracował jak suszarka, mocno się grzał, nie licz na nic innego. Wydajnościowo będzie przepaść, to stara konstrukcja. Intel jest już skończonym epizodem dla Apple, już teraz developerzy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@richr: A1707 to ten model słynny z Flexgate, czyli pękających taśm od ekranu..więc jak planujesz często go otwierać i zamykać to odradzam.