Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć mirki, stresuje mnie fakt tego, że nie dostanę urlopu w nowej pracy kiedy chcę, bo to #korpo. W aktualnym, w którym pracuję nie zużyłem nawet jednego dnia. Mam ustalony urlop na koniec lipca, ale inflacja #!$%@?, wiec uznałem ze muszę wyslac CV gdzie indziej. Tu mam 30dni wypowiedzenia, wiec trening i reszta rzeczy #!$%@?…. Da się dogadać z nowym pracodawcą to jakoś, żeby prawie na początku pracy u nich iść na urlop? :/ Jest to duże korpo…

#pracbaza #korposwiat #januszex

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62762f5c1f4ba312625adf97
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: urlop nie przechodzi do nowego pracodawcy.

Zrób tak: zwolnij się tutaj, za urlop dostaniesz kasę, idź na miesiąc bezrobocia (kasę na ten miesiąc będziesz miał z tego co dostałeś za urlop) i dopiero w następnym miesiącu idź do nowej pracy.

W sensie umowę z nowym podpisz już, ale z tym, że przyjdziesz za 2 miesiące.

Jedyny problem może być taki u obecnego pracodawcy, że nie będzie chciał dać ci kasy
@mk321 na UOP pracownik ma 20/26 dni urlopu rocznie. Jeśli nie wykorzysta tego to nowy pracodawca na podstawie świadectwa pracy oblicza ile dni urlopowych mu zostało i tyle.

@OP przedstaw jaka jest sytuacja i tyle. Nikt Ci w ciemno nie powie czy da się dogadać z Twoim nowym pracodawcą xD