Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Im dłużej żyję i pracuję, co raz bardziej odnoszę wrażenie, że spieprzyłem swoją karierę zawodową i nie mam szans na godne życie w Polsce. 30 na karku, a ja ledwo wyciągam 4,5k. Skończone budownictwo, praca w biurze projektowym i wniosek po dwóch latach, że nawet po uprawnieniach nie mam szans tam na dobre zarobki. Potem pomysł architektury, ale im bliżej jestem końca studiów, tym bardziej czuję, że nawet praca łącząca te dwa zawody nie da mi dobrych zarobków.

Nie wydaje mi się, że jestem głupią osobą, języki znam, szybko się uczę i w sumie ogarnąłem dwa kierunki studiów. Po prostu, patrząc na znajomych, moje zarobki są mocno średnie (zwłaszcza jak na Warszawę) i odczuwam wewnętrzną frustrację. Zawsze mnie ciągnęło do IT, mam wiele pomysłów na usprawnienie swojej pracy przy projektowaniu. Będąc samoukiem myślę, że jestem w stanie samemu ogarnąć pythona i c# i potem wykorzystywać je do API Revita, QGISa i Autocada - tylko potrzebuję na to kolejnych 2-3 lat, które czuję, że zmarnowałem na drugie studia

Warto w ogóle pchać się do IT w takim wieku? Studiów związanych z informatyką nie mam, na bootcampy nie mam kasy. Da się wkręcić do takiej pracy czy jedyne co mi zostaje to być swoistym freelancerem i próbować optymalizować swoją dotychczasową pracę?

#programowanie #budownictwo #praca #zycie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62762aaa1f4ba312625adf62
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: trzy małe uwagi:

1. Przynajmniej na zachodzie Polski powstają biura projektowe, które projektują bezpośrednio na zachód (Niemcy), oferują one trochę lepsze stawki, może poszukaj czegoś w tym stylu?

2. W budowlance lepiej się zarabia dopiero "na swoim", myślałeś o otworzeniu działalności i projektowaniu na własną rękę? z czasem weźmiesz sobie jakiś dwóch studentów do pomocy, można zacząć robiąc własne projekty po godzinach póki nie złapiesz wiatru w żagle

3. może
@steppenwolf90: odnośnie pkt 3) mam 3 lata doświadczenia w budo, w tym dwa jako inżynier w żelbetach - mieszkaniówka. Czy 5,5k za lekko 250h miesięcznie to dużo ? Wątpię, brak wolnego czasu dobija. U GW połowa osób, w tym kierowników robót chce uciekać z budo jak najdalej. Za 10 lat może będziesz w miarę zarabiał ale zdrowia nikt Ci nie odda.