Wpis z mikrobloga

Opowiem wam ciekawostkę. Może ktoś będzie zainteresowany i pociągnie temat dalej. Jak wiemy Olszański został zatrzymany za bycie ruską onucą. Ten kto interesuje się tą postacią, wie że jest to aktor po studiach, który grał w Quo Vadis (pic rel). Jedną z głównych ról w tym filmie gra Paweł Deląg, który przypadkiem wyjechał do Rosji. Jest w nim również Pieczka, który grał w 4 pancernych razem z Lubaszenką. Idąc tym tropem doszedłem do filmu Psy. Pierwsza część powstała w 1992 roku jako manifest ubeków, którzy przegrali z zachodem i muszą odejść ze służby po rozpadzie ZSRR. Dalej jest sequel o nazwie Ostatnia Krew z 1994. Relacje USA-Rosja zaczęły się polepszać i rozpoczęła się miękka narracja. Cezary Pazura zaczął grać w 13 posterunku, który podprogowo miał ośmieszać polską policję. Natomiast Ferdynant Kiepski miał pokazać beznadzieje życia w Polsce. Oczywiście wszystko na Polsacie jako naczelnej tubie Rosji w Polsce. I teraz, nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że w 2020 roku nagle podczas Covida po wielu latach wyszedł film Psy 3, w którym jest scena jak ubecy podejmują ostateczną walkę z polską policją i umierają. Ludzie, którzy to oglądali mieli problem ze zrozumieniem tej sceny. Była nielogiczna. Dwóch ubeków zamkniętych w jakimś budynku strzela do masy tajniaków. Po tym filmie Olszański przeszedł w tryb ataku, ubrał się w mundur i zaczął robić wojenną propagandę na youtube. Pazura mówił na youtube między słowami, że jeżeli tak dalej pójdzie to będzie musiał wyjechać do Rosji i bardzo się tego obawiał. Odnoszę wrażenie, że ten film powstał akurat teraz z konkretnego powodu i mial swoj cel. Patrząc na to co dzieje się obecnie, czyli wojna na Ukrainie to tajny sygnał do uaktywnienia agentów w Polsce w postaci filmu wydaje się dość logiczny. W każdym razie łącząć wszystkie te postaci, aktorów, filmy oraz programy telewizyjne można bardzo łatwo dostrzec ruskie onuce w polskim showbiznesie.

#ukraina #wojna #rosja #polska #ruskapropaganda #film #filmy #filmweb #ciekawostki
NielegalneKretowisko - Opowiem wam ciekawostkę. Może ktoś będzie zainteresowany i poc...

źródło: comment_1651929074YRN6JftvmiNtrpWaHR4FOK.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@NielegalneKretowisko: Deląg pracował w rossji ale tam nie mieszka, tak samo jak Żebrowski np albo reżyser Jan Klata (który notabene opisywał że był tam traktowany z pogardą z racji swojej narodowości, do czego ww aktorzy bardzo możliwe że się nie przyznają). Ale nie wykluczam że po części możesz mieć rację.
  • Odpowiedz
grał w Quo Vadis (pic rel)


@emilio-cosso: Osobiste wspomnienie związane z tym filmem mam takie, że po skończonych zdjęciach w jakiejś hali na terenie Piaseczna, wyciągałem z ojcem dekoracje filmowe, żeby później palić nimi w piecu... Czyli mogę powiedzieć, że film wspominam ciepło ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@NielegalneKretowisko: kiedyś pamiętam jak ktoś w podstawówce tak mówił, że Polska drużyna wygrała z kimś tam kto wygrał z Anglią czy jakąś Brazylią(nie pamiętam) dlatego mamy mocna drużynę a całe lata 90 były beznadziejne dla polskiej piłki. To tak samo można luźno łączyć powiązania aktorów i każdego.
  • Odpowiedz