Wpis z mikrobloga

A czy wy wiecie że każdy fachowiec: budowlaniec, elektryk, wykończeniowiec, meblarz, mechanik motocyklowy, hydraulik z którym miałem doczynienia w ostatnim czasie ma stawkę godzinową większą niż #programista15k? I miesięcznie zarobki mają większe?

Każdy taki fachowiec - bez szkoły, bez siedzenia przy kompie, bez lat nauki. Duże miasto.

Tak tylko mówie - nie tylko w it i nie tylko w korpo idzie zarobić.

Moim zdaniem 15k za programowanie to troche #przegryw jeśli ktoś poświecił 10 lat życia na nauczenie się fachu.

Z fartem

#programista15k #programista #it
  • 34
@Marson1234: ja to wiem, ty to wiesz, ale ludzie nie wiedzą. Myślą że do IT muszą iść zarabiać. A ja to pisze po to, że chciałbym mieć fachowców porządnych, słownych.
A ci nie dość że stawke mają jak seniorzy u mnie w zespole to jeszcze #!$%@? bo klienci sami walą drzwiami i oknami xD
@Glimpse0fTheFuture: Zakupowiec, sprzedażowiec, każda firma niemiecka która ma tu oddział u nas, każda firma UK która ma oddział u nas. I to nie mówię z commissions, o samej bazowej pensji.

Jakikolwiek przedstawiciel handlowy który cokolwiek ogarnia (tu nie trzeba języka), np. panele słoneczne (no tu już większa kasa ale powiedzmy).

Pośrednik kredytowy (tutaj sufitu nie ma, moi znajomi po kilku latach w branzy mają po 20-30k praca 4h dziennie max)

Pośrednik
@Glimpse0fTheFuture: te konkretne posady o których wiem z pierwszej ręki to firma automotive niemiecka, firmy klimatyzatorów.

W ogóle w klimatyzacji jest w #!$%@? hajsu, przeglądy gwarancyjne itd, tylko nie można być na samym dole jako robol, dłuższy temat.
Aha, i jeszcze jedno - oklejanie aut i motocykli. Ja #!$%@?, to jest tak prosta fizyczna robota.

A goście krzyczą niebotyczne kwoty za godzine pracy. (podają cene całej usługi żeby nie było widać)

I jeszcze lepsze - oklejanie szyb, oklejanie artystyczne biurowców np. wykończenia na ściankach szklanych, motyw na zamówienie itp. Tam to jest jakiś odpał, bo korpo płaci i ma wywalone jak sie przeprowadza bo "jest budżet'. Złote żniwa mają tam
@lose-yourself: zgadzam się. Sam jestem informatykiem tylko zarabiam dużo więcej niż 15k. Jakbym zarabiał 15k to bym się przebranżowił na coś bardziej fizycznego i z potencjałem do łatwego skalowania biznesu. Z resztą nie wykluczam tego w przyszłości.

A piszę to w sumie żeby ci co sie teraz pchają do it tylko dla kasy i robota idzie im ciężko, nie mają frajdy z tego zastanowili się 2 razy, a przynajmniej zobaczyli inne
@zapalara: Jeszcze nie spotkałem programisty, który poszedłby w sprzedaż. Za to spotkałem takich, którzy ze sprzedaży IT przebranżowili się na kodowanie. Sprzedawcy jako powód podają głównie ciągły i wyczerpujący kontakt z klientem, ciągnące się w nieskończoność spotkania i ciągłe poczucie bycia odrzucanym, konieczność podróżowania, czasem 80% czasu pracy. Szybko się to nudzi i ludzie mają dosyć, szczególnie jak mają rodziny. Porównaj to do pracy którą możesz wykonywać zdalnie skąd tylko zechcesz,