Wpis z mikrobloga

Psy podobno widzą w taki sposób. Ale jak jest naprawdę, to wiedzą tylko one :D


@JednaZTychPrzekletychBestii: Niby tak ale tylko w filozoficznym problemie czy ja widze tak samo czerwony jak ty ale to jaka ilosc informacji i z jakiego pasama otrzymuja jest dla nas mozliwe do zbadania. przy tych zdjeciach jest bardziej blad sformuowania zdania umozliwiajacy wlasnie wplecienie tego nierozwiazywalnego problemu bez znaczenia bo bez konsekwencji. Wszystko jes jasne gdy
  • Odpowiedz
@dzek: @JednaZTychPrzekletychBestii: Wy lepiej wyobrazcie sobie, choc raczej to nie jest latwe zadania jak szeroka informacje o rzeczywistosci dostarcza wzrok w tym przypadku:
"As compared to humans measly three color-receptive cones, the mantis shrimp has 16 color-receptive cones, can detect ten times more color than a human, and probably sees more colors than any other animal on the planet. They can see in ultraviolet, infrared, and even polarized
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
They can see (...) even polarized light

@obk: Nie wiem, czy wszyscy ludzie potrafią, ale ja umiem w ograniczonym zakresie stwierdzić, czy światło jest spolaryzowane. Na jasnych tłach na ekranach LCD albo na przejrzystym niebie widać takie coś jak pic rel, tylko mniej intensywnie. Najłatwiej to zauważyć, gdy kręcisz głową wokół osi kierunku patrzenia.
heheszkant - > They can see (...) even polarized light
@obk: Nie wiem, czy wszyscy lu...

źródło: comment_1652180976TSBa0d14Q2RzMQmcog5iWs.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz