Wpis z mikrobloga

Wiem, że nie lubicie rowerzystów. Najbardziej wkurzają was pedalarze w obcisłych majtkach. Kiedyś sam nim byłem, ale przeszedłem na jasną stronę mocy i kupiłem samochód. Mam pomysł, jak można się ich pozbyć z polskich dróg. Oni umawiają się na tzw. ustawki (nie na grzyby), często w dużych grupach powyżej 14 osób, a więc takie zgromadzenie powinno być zgłoszone do urzędu. Trzeba poszukać grup i forów, na których się ustawiają. Zazwyczaj jest przewodniczący grupy, który zaprasza wszystkich, czyli nieokreślone imiennie osoby i podaje miejsce zbiórki, datę, lokalizację, często też regulamin i wszyscy całą bandą ruszają. To podpada pod ustawę o zgromadzeniach. Co więcej, niektóre wydarzenia odbywają się np. co tydzień, czyli w myśl ustawy zgromadzenie cykliczne. Co teraz trzeba zrobić - udokumentować wszystko (zrzuty ekranu, zdjęcia, filmy z kamerki w aucie) - policzyć - jeśli będzie ich więcej niż 14, to zgłosić do władz organizację nielegalnego zgromadzenia publicznego - a jeśli łamią przepisy - to też wszystko udokumentować kamerą. #motoryzacja #pedalarze #rowerzysci #gownowpis

Gdzie się zbierają - najczęściej rynki, obiekty historyczne, delikatesy, miejsca wypoczynku, skrzyżowania na wylotówkach.
  • 1