Wpis z mikrobloga

@Yakooo: rozumiem, że ktoś może nie być orłem z matematyki ale no bez przesady. Matura chyba łatwiejsza niż rok temu, na pewno łatwiejsza niż czerwcowa 2021. Jak się cokolwiek robiło przez te 3 lata na matmie to do zadania z sumą ciągu nie trzeba było otwierać karty wzorów. Powiedziałbym, że nawet za łatwa
@DKMIP: Mnie mega ciekawiła maturka w tym roku, zwłaszcza, że za rok ją całkowicie zmieniają.

Byłem ciekawy czy będzie jakoś ultra łatwa / ciężka i jak logiczne odzwierciedlenie będzie to miało do tej nowej.
W sensie jakby była łatwa i ta nowa, była jakaś ultra ciężka to wtedy mogliby robić tezę, że teraz matura jest cięższa do zdania etc...
@Yakooo: Chyba nie ma co porównywać bo teraz na podstawie to się uczą takich rzeczy jak na rozszerzeniu, przynajmniej tak mówił mi nauczyciel. Generalnie to uważam, że była w miarę prosta. Dosłownie kilka zadań w których trzeba było rzeczywiście pomyśleć. Może ewentualnie jakieś trudne obliczenia (jak na podstawę) w ostatnim zadaniu, bo wychodziły śmieszne liczby, jednak jak na to ile było czasu to wszystko było na spokojnie do zrobienia nawet bez
@PukierCud3r: trochę źle się wyraziłem, chodziło mi o to, że niektóre rzeczy przenieśli z rozszerzenia do podstawy - przynajmniej tak nam mówił w szkole nauczyciel który ich uczy