Wpis z mikrobloga

Właśnie skończyłem oglądać przemówienie Jeromego Powela

Podwyżka 50bp, redukcja sumy bilansowej
Co ważniejsze na następnych spotkaniach przewidują podwyżki po 50bp i uważają, że to póki co wystarcza, a jak zobaczą, że trzeba podwyższyc więcej nawet się nie zawahają
Także panowie mamy odreagowaniepo po tych słowach
Wiedza, że inflacja, wysokie bezrobocie, wzrastające wypłaty są ostrzegawcze, ale amerykański konsument, oraz gospodarka jest silna (debil) także widzą światełko w tunelu
Choć Amerykanie są zatroskani,to nie są sami, ponieważ FED widzi ten problem i będzie obserwował dane i statystki i reagowal

Czyli koniec końców, spokojnie trzymamy rękę na pulsie, będzie cacy
Jak Oni chcą w ten sposób zredukować inflację do 2%?przeciez to jest niemozliwe
Na koniec roku przewidują stopy procentowe w okolicy 3%(powodzenia, będą na luzie 6%)

Po tych słowach europejski bank centralny również podejdzie do tematu delikatnie, i tylko rozkręci inflacje, także jedziemy
Teraz akcje urosna,bo podszed do tematu jak pi..a
Nie dajcie zrobić w chu.. Będzie odreagowanie, ale długo się nie utrzyma i nie potrwa. Niebawem jazda w dół

#gielda #inwestycje #ekonomia
  • 9
@kokot1:
Kolego nie ma takiej możliwości od półtora miesiąca o tym mówię
Dzisiaj podszedł do tematu jak spotkanie wcześniej, czyli jak chłopczyk, nie mógł pozwolić, żeby akcje straciły to na pier...li farmazon, żeby dawców kapitału nie wystraszyć, to wszystko co stoi za tym wystąpieniem.
Mimo że, widzą co się dzieje, przewidują soft landing
To jest załatanie dziury na tydzień, po tygodniu inflacja zjada to podwyżkę 50bp,takze jesteśmy cały czas w tym
@Byku_of_wall_street: Ahh ten tępy tłum xd nagle myślą, że rynek uratowany, niestety dzisiaj utopiły moje shorty, pewnie zamkne co mam i wróce za jakiś czas dalej do shortowania, bo tak jak mówisz sytuacja jest beznadziejna a stopami po 0,5% tylko długofalowo zrobią większą krzywde
@Jcmg:
Dokładnie nic absolutnie nie jest uratowane, mało tego jest tylko dołożone do pieca. Jesteśmy w punkcie bez wyjścia. Albo nas dojedzie inflacja, albo agresywny FED
Zobaczysz na następnym posiededzeniu czy inflacja spadła, stawiam wszystko że urośnie
Nie ma takiej możliwości, aby było inaczej, pogrążamy się gospodarczo z dnia na dzień
Przyjdzie w końcu taki dzień, że będzie musiał zareagować agresywnie (od 20 lat nie było podwyższane, aż tak wysoko, a
@kokot1:
Na konferencji wspominali o paulu Volckerze

P. J Objął urząd, Stany Zjednoczone były w trudnej sytuacji ekonomicznej. Gospodarka była rozchwiana, a inflacja sięgała nawet 15 proc. Volcker zaostrzył kontrolę nad polityką pieniężną. Mocno podwyższył stopy procentowe, niekiedy powyżej poziomu 20 proc., co ostatecznie doprowadziło do opanowania inflacji.

I tak powinien zareagować Fed agresywnie, żeby to ogarnąć, póki jest jeszcze z czego się odbić.
Ale Oni zapedzaja nas tylko do sytuacji
@Byku_of_wall_street: ja również, dopóki nie pozwolą firmom upadać i przeprowadzić normalny cykl upadłościowy, który doprowadzi do paru lat posuchy to będziemy się ślizgać bez większej zmiany idąc w coraz to większe gówno, tylko jak tu na to zagrać żeby nie kopać się z rynkiem. Mnie już dzisiejsza strata zabolała i może po prostu przeczekać pompę i starać się shortowac