Wpis z mikrobloga

Czy ktoś mi wytłumaczy, dlaczego WORD Lublin wymaga tutaj jadąc prosto swoim pasem, prawego kierunkowskazu? Gdzie tu zmiana kierunku jazdy w prawo niby jak cały czas jedzie się swoim pasem prosto? Dlaczego jak takie samo rondo ma sygnalizację świetlną to tam już nie ma zmiany kierunku jazdy w prawo bo tam nie wymagają prawego a tu zmiana jest? Przecież to absurd, poniżej jadę swoim pasem prosto zgodnie ze strzałką kierunkową na wprost, przecież to czy sygnalizacja świetlna jest czy jej nie ma nie ma nic do rzeczy. Większość kierujących, ogłupiona przez szkolących, również tu włącza a jakby była sygnalizacja to by nie włączali. #prawojazdy #ruchdrogowy #przepisydrogowe
vertical - Czy ktoś mi wytłumaczy, dlaczego WORD Lublin wymaga tutaj jadąc prosto swo...

źródło: comment_1651666046IUVPoYcYRn4ShLophJYwh4.jpg

Pobierz
  • 54
dajesz mi zdjęcie ulicy z kosmosu, przecież to zależy od znaków których tu nie widać


@bruuh: Nie wierzę w to co czytam, napisałem to samo z góry.

Kliknij w link co dał @vimikel: zobacz znaki i moje czerwone linie na 2 ostatnich grafikach które dałem bo to jest dokładnie to rondo i odpowiedz mi na pytanie, dlaczego egzaminy tu nie włączają prawego NA ZJEŹDZIE.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bruuh:

jak nie? znak ten ustala kierunek ruchu na skrzyżowaniu i zjeżdżając z niego jadąc prosto zmieniasz kierunek ruchu. halooo


A co ustalają znaki poziome? Czy strzałka prosto nie ustala kierunku ruchu na wprost?

Już wiesz, dlaczego ten znak w takim miejscu jest #!$%@? pomysłem?
@vertical: nie wiem dlaczego, teoretycznie powinieneś ale mając 4 pasy prosto trochę bez sensu bo tylko mylisz innych kierowców ¯\_(ツ)_/¯ może ktoś podlinkuje jakiś przepisem bo też bym w tej sytuacji nie właczył
A co ustalają znaki poziome? Czy strzałka prosto nie ustala kierunku ruchu na wprost?


@janekplaskacz: Oczywiście że tak, nawet nie tyle poziome co znak pionowy strzałka prosto :)

Już wiesz, dlaczego ten znak w takim miejscu jest #!$%@? pomysłem?


@janekplaskacz: Ja wiem :)

bo jest rondo ze światłami


@vimikel: Niestety ale światła nie mają nic do kierunków jazdy, światła nie anulują ani znaku C-12 ruch okrężny ani tym bardziej
dlaczego wg mnie zarówno jak są światła jak i ich nie ma nie istnieje zmiana kierunku jazdy w prawo na zjeździe na rondach tego typu


@vertical: no ale to według ciebie, przeczytaj co oznacza znak C-12 - ruch odbywa się w sposób OKRĘŻNY wokół wyspy, więc jadąc prosto zmieniasz kierunek jazdy, nie wiem jak prościej można ci to wytłumaczyć
to czy to konkretne skrzyżowanie jest zbudowane poprawnie to już inna kwestia
więc jadąc prosto zmieniasz kierunek jazdy, nie wiem jak prościej można ci to wytłumaczyć


@bruuh: OK rozumiem.

to czy to konkretne skrzyżowanie jest zbudowane poprawnie to już inna kwestia bo może tam po prostu nie powinno być ronda i tyle


@bruuh: Może i nie powinno być ale jest i to od minimum kilkunastu lat, dodatkowo jest jeszcze identycznie oznakowanych rond z sygnalizacją w Lublinie minimum 5, również od minimum kilkunastu
@vertical: pewności nie mam ale jak dla mnie sygnalizacja świetlna zmienia pierwszeństwo na skrzyżowaniu a nie kierunek ruchu

Ale nie takie głupoty WORDy forsowały


@elf_pszeniczny: w sensie co tu jest głupotą? to tak samo jakby się śmiać że w polsce jest ruch prawostronny więc trzeba jechać przy prawej krawędzi drogi, co tu jest dziwnego?
@vertical:

nawet nie tyle poziome co znak pionowy strzałka prosto :)


Akurat w tym przypadku to znaki pionowe są uzupełnieniem poziomych. Znak F-10 nie musi być stosowany za każdym razem gdy są różne pasy i to jest kolejna patologia naszego oznakowania.

Znak F-10 należy stosować, gdy organizacja ruchu na wlocie na skrzyżowanie jest

odmienna od ustalonej ogólnymi przepisami lub gdy uczestnicy ruchu mogą mieć

wątpliwości co do obowiązującej organizacji ruchu, np.
@bruuh:

pewności nie mam ale jak dla mnie sygnalizacja świetlna zmienia pierwszeństwo na skrzyżowaniu a nie kierunek ruchu


I tu kolejny błąd. Sygnalizacja świetlna (ogólna, sygnalizator S-1) nie zmienia explicite pierwszeństwa, ona pozwala wjechać na skrzyżowanie z drogi podporządkowanej pomimo znaku A-7. I to jest jedyna zmiana pierwszeństwa jaką ona dokonuje. Ale już np. przy skręcie w lewo pierwszeństwo pozostaje bez zmian.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@bruuh:

w sensie co tu jest głupotą?


zjeżdżając z normalnego ronda zmieniasz pas ruchu, dlatego trzeba dawać wtedy prawy kierunkowskaz. U opa nie zmieniasz ani pasa ruchu ani kierunku jazdy.

@vertical: wg mnie ktoś się za dużo nasłuchał o tym że "zjeżdżając z ronda wrzucasz kierunek" bez jakiejkolwiek zastanowienia dlaczego się tak robi na 99% rond i tutaj forsuje głupotę
@bruuh:

czyli napisałeś żeby się nie zgodzić ale w sumie to się zgodziłeś


Na nic się nie zgodziłem. Sygnalizacja świetlna nie daje pierwszeństwa. Nie ma takiego stwierdzenia w przepisach. Pozwala wjechać za sygnalizator ale pierwszeństwa nie daje.
Akurat w tym przypadku to znaki pionowe są uzupełnieniem poziomych. Znak F-10 nie musi być stosowany za każdym razem gdy są różne pasy i to jest kolejna patologia naszego oznakowania.


@janekplaskacz: O, to nawet nie wiedziałem.

pewności nie mam ale jak dla mnie sygnalizacja świetlna zmienia pierwszeństwo na skrzyżowaniu a nie kierunek ruchu


@bruuh: OK, czyli mogę przyjąć że WORD się myli nie wymagając prawego kierunkowskazu podczas, gdy jedziemy na
vertical - > Akurat w tym przypadku to znaki pionowe są uzupełnieniem poziomych. Znak...

źródło: comment_1651671778cs9CuHNeIys1WS3juzpTKs.jpg

Pobierz