Wpis z mikrobloga

Czy ktoś mi wytłumaczy, dlaczego WORD Lublin wymaga tutaj jadąc prosto swoim pasem, prawego kierunkowskazu? Gdzie tu zmiana kierunku jazdy w prawo niby jak cały czas jedzie się swoim pasem prosto? Dlaczego jak takie samo rondo ma sygnalizację świetlną to tam już nie ma zmiany kierunku jazdy w prawo bo tam nie wymagają prawego a tu zmiana jest? Przecież to absurd, poniżej jadę swoim pasem prosto zgodnie ze strzałką kierunkową na wprost, przecież to czy sygnalizacja świetlna jest czy jej nie ma nie ma nic do rzeczy. Większość kierujących, ogłupiona przez szkolących, również tu włącza a jakby była sygnalizacja to by nie włączali. #prawojazdy #ruchdrogowy #przepisydrogowe
vertical - Czy ktoś mi wytłumaczy, dlaczego WORD Lublin wymaga tutaj jadąc prosto swo...

źródło: comment_1651666046IUVPoYcYRn4ShLophJYwh4.jpg

Pobierz
  • 54
tu i tu nie ma zmiany kierunku jazdy w prawo.


@vertical: czyli znowu sobie ignorujesz znak C-12? to że właczasz prawy kierunkowskaz nie oznacza że musisz zrobić zwrot o 90* w prawo, prawy kierunkowskaz służy tez do innych rzeczy np. zmiany pasa
czyli znowu sobie ignorujesz znak C-12


@bruuh: Tak, tu i tu ignoruję C-12 a stosuję się do strzałki kierunkowej na wprost czyli jej nie ignoruję. WORD raz ignoruje C-12 a raz ignoruje strzałkę na wprost, rozumiem że to ma większy sens?

prawy kierunkowskaz służy tez do innych rzeczy np. zmiany pasa


@bruuh: Której tu nie ma, tak samo jak nie ma tu zmiany kierunku jazdy w prawo. Jazda swoim pasem
@vertical: czyli stosujesz sie tylko do połowy oznakowania drogi bo stosujesz sie do znaków poziomych a pionowe ignorujesz
czemu word raz wymaga tak a raz inaczej to pytanie do nich bo może to zależeć nawet od egzaminatora ¯\_(ツ)_/¯ jak zdajesz prawo jazdy to byłeś na kursie możesz zapytać swojego instruktora skoro to takie legendarne miejsce w lublinie gdzie kasują kandydatów to na pewno ogarniał i wie co tu trzeba
stosujesz sie do znaków poziomych a pionowe ignorujesz


@bruuh: Nieprawda, poniżej dowód, stosuję się do pionowego znaku.

Czyli WORD, który na jednym rondzie stosuje się do połowy oznakowania bo ignoruje poniższy pionowy znak, a na drugim rondzie również stosuje się do połowy oznakowania tylko tej drugiej XD bo ignoruje C-12, jest lepszy? Jak mam się zastosować wg Ciebie jednocześnie do C-12 jak i do poniższego znaku?

jak zdajesz prawo jazdy to
vertical - > stosujesz sie do znaków poziomych a pionowe ignorujesz

@bruuh: Niepra...

źródło: comment_16516732614RsV8c5UIAJNX7b8pH9p1p.jpg

Pobierz
to jest znak informacyjny, w dalszym ciągu ignorujesz najważniejszy na tym skrzyżowaniu znak nakazu...


@bruuh: WORD również ignoruje ten najważniejszy na tym skrzyżowaniu znak nakazu, przecież sam nie włączałem tu na egzaminie prawego kierunkowskazu i widzę że egzaminy nie włączają, co to zmienia?

Jak mam się zastosować wg Ciebie jednocześnie do C-12 jak i do tego znaku informacyjnego?
@vertical: do znaku informacyjnego się nie stosujesz, on tylko informuje, stosujesz się potem do znaków poziomych na drodze i jedno w niczym nie przeszkadza drugiemu
ja sam tu nie jestem pewny która wersja jest poprawna po prostu twoje rozumowanie jest rażąco błędne
Niestety ale światła nie mają nic do kierunków jazdy, światła nie anulują ani znaku C-12 ruch okrężny ani tym bardziej strzałki kierunkowej na wprost.


@vertical: mają, jak masz rondo ze światłami to nie właczasz kierunkowskazu przy zjeździe tylko włączasz kierunkowskaz przed skrzyżowaniem w kierunku w którym jedziesz - czyli jak jedziesz w lewo to włączasz kierunkowskaz w lewo jak prosto to żaden.
do znaku informacyjnego się nie stosujesz, on tylko informuje


@bruuh Brawurowa teoria, postawili znak F-10 kierunki na pasach ruchu ale można się nie stosować, to po co one tam stoją, dla ozdoby?

ja sam tu nie jestem pewny która wersja jest poprawna po prostu twoje rozumowanie jest rażąco błędne


Czyli sam nie wiesz czy ignorować C-12 czy F-10 na rondzie z sygnalizacją świetlną ale ja na pewno nie mam racji?

mają, jak
@mirasKo-Kalwario XDDD Dobry filmik na potwierdzenie moich słów, śmieszne że dyrektor WORDu Kraków ma inne zdanie niż WORD Lublin. Przecież Dworak sam mówi że to nie światła decydują o kierunkach jazdy tylko strzałki. Czyli na rondach z pasami prowadzonymi do wylotów jeździmy po strzałkach, sam tak mówi i nie zależy to od sygnalizacji tylko od strzałek.

@bruuh 4:30 tego filmu wyżej, rondo kwadratowe bez sygnalizacji. I najlepsze 4:50, kwestionowanie C-12 na tego
@bruuh:

to jest znak informacyjny, w dalszym ciągu ignorujesz najważniejszy na tym skrzyżowaniu znak nakazu...


To jest znak uzupełniający do znaku poziomego. Znaki poziome i pionowe (wszystkie) mają taką samą ważność więc nie pisz głupot, że znak nakazu jest najważniejszy.

Na tym skrzyżowaniu kierunki są wyznaczone przez znaki. Znak C-12 stoi tylko po to, żebyś nie próbował skręcić w lewo przed wyspą tylko ją objechał dookoła. Nie ma nic w przepisach
@janekplaskacz Oczywiście wg mnie masz rację, C-12 tam nie powinno być i "robi" on za znaki nakazu jazdy z prawej strony i jest tak jak piszesz, niestety wielu kierujących, znakujących ronda (kretynskie strzalki do jezdni biegnacej dookola wyspy niezgodne z jej przebiegiem) i wielu szkolących kierowców ma inne zdanie i nie zrozumieją.

Czyli jak rondo ma pasy prowadzone prosto do wylotów to nie ma zmiany kierunku jazdy w prawo na zjeździe a