Wpis z mikrobloga

Czy ktoś mi wytłumaczy, dlaczego WORD Lublin wymaga tutaj jadąc prosto swoim pasem, prawego kierunkowskazu? Gdzie tu zmiana kierunku jazdy w prawo niby jak cały czas jedzie się swoim pasem prosto? Dlaczego jak takie samo rondo ma sygnalizację świetlną to tam już nie ma zmiany kierunku jazdy w prawo bo tam nie wymagają prawego a tu zmiana jest? Przecież to absurd, poniżej jadę swoim pasem prosto zgodnie ze strzałką kierunkową na wprost, przecież to czy sygnalizacja świetlna jest czy jej nie ma nie ma nic do rzeczy. Większość kierujących, ogłupiona przez szkolących, również tu włącza a jakby była sygnalizacja to by nie włączali. #prawojazdy #ruchdrogowy #przepisydrogowe
vertical - Czy ktoś mi wytłumaczy, dlaczego WORD Lublin wymaga tutaj jadąc prosto swo...

źródło: comment_1651666046IUVPoYcYRn4ShLophJYwh4.jpg

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
@vertical: chyba coś źle rozumiem, tutaj jadąc prosto nie właczasz żadnego kierunkowskazu, prawy kierunek dajesz będąc na skrajnym prawym pasie bo tam jest skręt w prawo
może masz na myśli sytuacje kiedy zjeżdżasz z ronda? wtedy mimo że jedziesz prosto to dajesz prawy kierunkowskaz, pamiętaj że rondo nie musi być małe tylko może się na niego składać wiele ulic i świateł
  • Odpowiedz
@elf_pszeniczny: Rondo "kwadratowe", jakich wiele w miastach: https://www.google.pl/maps/@51.2281707,22.6197888,18.42z?hl=pl WORD Lublin ubzdurał sobie że jak nie ma na takim rondzie sygnalizacji to jest zmiana kierunku jazdy w prawo.

Tam w ogóle jest znak C-13, czy mamy w końcu skrzyżowanie z wyspą oznakowane tak, jak to robią w cywilizowanych krajach?


@janekplaskacz: Pewnie masz na myśli C-12 (którego wg mnie tam nie powinno być), jest wcześniej ze znakiem A-7 bo do znaku STOP
vertical - @elf_pszeniczny: Rondo "kwadratowe", jakich wiele w miastach: https://www....

źródło: comment_1651667485uTSk6paEgmXL4m2gHCUgpX.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
tu masz odpowiedź na swoje pytanie.. patrz gdzie jedziesz, prawko w czipsach znalazłeś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

zdjęcie jest ze street view tego skrzyżowania które dałeś więc.. xD


@bruuh: @luxkms78: OK, wyjaśnijcie mi zatem, dlaczego poniżej, gdzie również są takie same znaki, te dwie eLki nie włączą prawego kierunkowskazu zgodnie z wytycznymi WORD? Tu są te same znaki, przysięgam że ani kursy ani egzaminy nie włączają,
vertical - > tu masz odpowiedź na swoje pytanie.. patrz gdzie jedziesz, prawko w czip...

źródło: comment_1651668245iXPBshfeqrk17IGI15RNsW.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@vertical:

Pewnie masz na myśli C-12 (którego wg mnie tam nie powinno być), jest wcześniej ze znakiem A-7 bo do znaku STOP boją się u nas dołączyć C-12 :)


Tak, chodziło mi o C-12. Marzy mi się, żeby tego z****go znaku w takich miejscach nie było. To i WORD nie wymyślał głupot odnośnie zachowania się w takim miejscu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vertical: Mnie na kursie uczono że na rondzie nie używa się kierunkowskazów jeśli nie ma świateł a używa gdy są. Dodatkowo przy zmianie pasa na rondzie i przy zjeździe z niego się używa.
  • Odpowiedz
no bo tu wjeżdżasz na rondo nie zjeżdżasz, nie żartuj sobie teraz (_ )


@bruuh: Sam robisz sobie żarty, wjeżdżam i nie zjeżdżam? Zjeżdżam, to samo z góry, jechałem tutaj na zielonym świetle motocyklem, nie włączałem bo ŻADEN EGZAMIN, żadnej kategorii, tu nie włącza. Dlaczego? Dlaczego na powyższym rondzie bez sygnalizacji każą włączać?

Mnie na kursie uczono że na rondzie nie używa się kierunkowskazów jeśli nie
vertical - > no bo tu wjeżdżasz na rondo nie zjeżdżasz, nie żartuj sobie teraz ლ(ಠ_ಠ ...

źródło: comment_1651668707zLDmEuTT9DMkDhojyRMsZB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz