Wpis z mikrobloga

Czas na podsumowanie tego roku z kalkulatorgieldowy.pl
Na początku chcielibyśmy (jest na dwoje) podziękować wszystkim, którzy pomagali nam udoskonalać nasz projekt poprzez mirko, fb i maila ( ʖ̯) Bez waszego wsparcia nie udało by się nam obsłużyć tylu platform i wyłapać błędów/nieobsłużonych sytuacji. Wiele mirabelek i mirków również działając na tagu pomagało innym co było super :) Dziękujemy również naszym darczyńcom na różnych platformach!

Ostatnie kilka miesięcy było lekko mówiąc intensywne. Łączyliśmy naszą pracę zawodową z rozwojem aplikacji i wsparciem użytkowników od poranka aż do późnej nocy. Z resztą Ci co zadawali pytania o 2 w nocy i dostawali odpowiedź po 10min mogą to potwierdzić :D Nie mogliśmy się już doczekać maja by wreszcie odpocząć bo nie ukrywam, że było to wyczerpujące dla organizmu. Nadal co kilka minut robię rundkę mirko->FB->Mail, która zamieni się teraz w mirko->mirko->mirko ( ͡ ͜ʖ ͡)

Statystyki ostatnich 4 miesięcy:
- Szacunkowo grubo ponad 1000 godzin spędzonych nad aplikacją w tym roku (tylko przeze mnie). Maratony 18h 7 dni w tygodniu to norma w kwietniu :D
- Odpowiedzieliśmy na ~950 maili użytkowników
- Wsparcie dla co najmniej 100 osób poprzez FB
- 701 akcji na mirko na tym profilu. Nie wliczam tutaj akcji z mojego "normalnego" konta na wykopie
- "dużo" (nie mam jak policzyć) wsparć poprzez wiadomości prywatne na mirko.
- Moduł statystyk naszego hostingu jest "tymczasowo" nieaktywny od grudnia (°° bazując na logach to szczyt rozliczania przypadł w tym roku na 28 kwietnia i było to około 700 osób. Średnio dziennie było to zazwyczaj 200 osób.

Przemyślenia:
- komunikaty błędów często były nie jasne i głównie zrozumiałe dla mnie a nie dla użytkownika
- bardzo brakuje FAQ
- Safari jest gorsze od IE (°° (ileż było gimnastyki by PDF-y się dobrze czytały)
- blogi finansowe (również te bardzo popularne) czasami piszą bzdury czytając przepisy do połowy a potem robią z tego artykuł
- brokerzy często i gęsto mają braki/błędy w swoich raportach

Co dalej:
- dużo usprawnień GUI
- większa elastyczność importów pod kątem wybrakowanych raportów brokerów (np. dodanie SPLIT w imporcie itp.)
- rozmowy z brokerami ws. integracji oraz poprawienia ich sposobów raportowania. Jak wiecie działaliśmy z XTB ws. poprawy ich raportów. Współpracujemy również z #etoro oraz rozpoczęliśmy już rozmowy z #revolut. Może #trading212 wreszcie udostępni raporty CFD a nie będzie trzeba wyciągać ich naszym skryptem javascriptowym ;D
- dodanie nowych platform / integracje po API z istniejącymi
- lepsze instrukcje, może nawet wideo
- przepisy w super pigułce w formie infografik

Darowizny:
W roku 2022 otrzymaliśmy łącznie 7686.64PLN darowizn po prowizjach pośredników (średnio ~10%). Rekordowa darowizna to 350PLN. Gdzie większość przypada na BuyCoffee, ponieważ obsługują BLIK - PayPal niestety odstraszał.
Zachęcamy oczywiście do wsparcia naszego projektu poprzez Patronite lub BuyCoffee jeśli tego jeszcze nie zrobiliście a mieliście zamiar :D

Teraz musimy odpocząć i na najbliższe 2 miesiące spróbujemy nie dotykać aplikacji bo śni mi się po nocach.
Teraz będę głównie zalogowany na swój normalny profil @pur3pwnage ale będę się od czasu do czasu przelogowywał i sprawdzał czy nie mam jakiś wiadomości.

#kalkulatorgieldowy #gielda #podatki #pit #kryptowaluty
kalkulatorgieldowy - Czas na podsumowanie tego roku z kalkulatorgieldowy.pl
Na począ...

źródło: comment_1651653008deQKbcJZo1elBs6pjFgE2q.jpg

Pobierz
  • 21
@kalkulatorgieldowy: Myślę, że byłoby więcej uwag, gdyby był jakiś formularz na stronie do ich wprowadzania - z drugiej strony to jednak spory filtr niepotrzebnych zapytań / spamu. Mimo wszystko feature do przemyślenia.
Druga rzecz, w większości darczyńca ma gdzieś przez co wpłaca darowiznę, więc jeśli jest jakaś znacząca różnica w tym, ile pobiera patronite, a ile buycoffee, to można małymi literkami napisać niżej, jakie są stawki i jaką wpłatę preferujecie. Inna
@balker: z formularzem byłby problem, ponieważ cała aplikacja działa bez serwera ale zobaczymy co da się zrobić.
Prowizje są niemal identyczne więc nawet nie zwracamy na nie uwagi.
Jedynie problemem był PayPal gdzie duża liczba osób po prostu go nie ma vs BLIK i przelewy ala PayU, które wszyscy znają. Dlatego BuyCoffee, które odpaliliśmy 3 tygodnie temu było sukcesem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kalkulatorgieldowy: @pur3pwnage: Dzięki za bardzo przydatny i wygodny kalkulator!
Sugestie na przyszłość:
- numeracja pól z wynikami tak by się w instrukcji wypełniania pit odnosić do numerów pól, gdyż teraz trzeba dobrze patrzyć gdzie strzałki wskazują
- opcja wydruku podsumowania w formie ułatwiającej wypełnianie pitu
@kalkulatorgieldowy: cześć, mam taki problem wgrałem tam export z trading212 pojawiły się transakcje, jakieś wyliczenia itp ale czemu w podsumowaniu html dochody straty ta ostatnia na dole tabelka jest pusta ?
to samo podsumowanie te jeszcze na stronie, ja wplacilem calosc w ogole 1500zl ( i ogolnie stracilem kilka stówek na tym wszystkim) a tutaj mam przychód pit-38 c.22 4395.13pln skąd taka duża liczba?