Wpis z mikrobloga

@veranoo: Myślę że tu chodzi o to, że on sobie po prostu stoi, i niekoniecznie sygnalizuje że chce przejść. Jakby miał wyciągniętą nogę to miałbyś zaznaczoną dobrą odpowiedź. Ale to już takie podchwytliwe pytanie, które zupełnie nie dowodzi o czyichś umiejętnościach¯\_(ツ)_/¯
Stojący na chodniku to nie wchodzący na przejście


@vertical: pieszy przed wejsciem na pasy ma sie zatrzymac. Do tego wyraznie patrzy w strone auta, wiec widac jakby wlasnie czekal czy bedzie mozna przejsc.

Niestety, nie widze calego filmiku, wiec nie wiem czy on tak stoi caly czas, ale jakby mi sie taki patrzyl w strone auta to bym sie zatrzymal. Tak, widze, ze stoi dobry metr od pasow, ale moze sie
Czemu nie ma obowiązku przez pieszego podnieść rękę? Wtedy było by jednoznaczne. Teraz musisz zgadywać czy on chce przejść czy nie.


@veranoo Nie wiem, nie ja ustaliłem te zasady, zgodnie z obecnymi stojący na chodniku to nie jest wchodzący na przejście, nawet jak będzie trzymał transparent o tresci Wchodzę na przejście - to nadal będzie stojący na chodniku, nie wchodzący na przejście.

pieszy przed wejsciem na pasy ma sie zatrzymac.


Nie ma