Wpis z mikrobloga

Mirki, dziadkowie kupili wnukom działkę ROD, bo jak tak w bloku tylko dzieci maja się chować… Nie stać nas za bardzo aby inwestować, a mamy problem z chodnikiem na foto. Krawężnik ma około 15 cm wysokości, wnuki maja od roku do trzech i po ludzku się potykają o niego. Co radzicie aby zniwelować różnice wysokości? a koszty nie były zabójcze. Kostka kosztowała by około 1500 PLN a to zdecydowanie za drogo, dojazd na działkę jest bardzo wąski i grucha z betonem nie wjedzie na bank. Może ktoś ma jakiś pomysł? #dzialka #budownictwo #rodo #torun
dawidwk18 - Mirki, dziadkowie kupili wnukom działkę ROD, bo jak tak w bloku tylko dzi...

źródło: comment_1651595871fEq0G0rDHBy6x4aHaALnFW.jpg

Pobierz
  • 59
@dawidwk18 jeśli 1500, na kostkę t to dużo, to daj sobie spokój z innymi półśrodkami. Dziecko w wieku roku, rzeczywiście nie ogarnie, ale potem się nauczy - mój drugi jeszcze jesienią, z tarasu na główkę schodził, a teraz jak ma 2 to już potrafi nawet i z niego skoczyć na dwie nogi. Co do wysypania kruszywa, to żwir będzie ci się roznosił, lepszy gruby żwir/kamień, ponad 1cm, mam taki w warzywniaku, tyle
@dawidwk18 napisze z doświadczenia co ja bym zrobił. Zostaw tak jak jest, najgorsze co może być to przesadnie dbać o bezpieczeństwo dzieci. One muszą po prostu mieć starte kolana, siniaki i guzy na glowie. zwłaszcza jak jest ciepło, muszą się przewracać i nauczyć dbać samemu o swoje bezpieczeństwo. Przewróca się dwa, trzy razy i tyle. Wiele razy widziałem jak dziecko upada, mnie by pewnie bolalo na drugi dzien, a one mają to
@dawidwk18: A może geokratka, pod nią piach polny, wypełnić możesz żwirem, albo ziemią i zrobić trawniko - chodnik (skoro to działka to chyba nawet lepiej) ? daj pod nią geowłóknine to tak szybko nie poprzerasta.
A jak myślałeś o betonie to równie dobrze możesz wtaczkować tam piachu, wgrabić cementu i zagęścić, też spełni swoje zadanie.