Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#urzedasstory #pracbaza #zalesie ##!$%@? #bekazpodludzi
Zatrudniłem się w urzędzie jako informatyk, bo poprzedni informatyk jest na L4 - leczy się nowotworowo. Jak wyzdrowieje to wróci - a to mu rokują i dobrze.

Ale #!$%@? co to się #!$%@? w tych urzędach.
Najlepsze jest to że ten informatyk zrobił z siebie jakiegoś BOGA.

Co prawda tu pracuje sama geriatria no ale bez jaj.
Baby w urzędzie mają tak nawinięty makaron na uszy, że twierdzą że komisyjnie trzeba wymieniać baterie w myszce, bo to może grozić porażeniem prądem albo wprowadzenie artykułu na stronę (która jest oparta na WP) to jakaś wiedza tajemna i powinno się dać co najmniej 48h wcześniej pliki i tekst temu informatykowi, bo oni "myślą że to takie hop siup".

Masakra jakaś.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #626fdb6f6fa385d2da5403c2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 37
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: pochodzę z miasta ok ~3k mieszkańców(5k gmina) i informatyk w urzędzie to druga najlepiej zarabiająca osoba po burmistrzu. Z jakimiś pseudo dodatkami wychodziło mu koło 9k brutto. Jak na taką mieścinie to zarobki bajka, a obowiązki? Drukarkę podpiąć, zmienić tusz, wrzucić coś na stronę, etc.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: człowieku... skumaj akcję

w jednym z urzędów babeczka jakaś sekretarz od pierdzenia dupą w stołek miała jakieś papiery do wprowadzenia do internetu

i najpierw to zeskanowała i wyszło #!$%@? (dane, tabelki, opisy)

to sobie przypomniały o mnie, że umiem pisać nie patrząc się na to co piszę (w sensie, że nie patrzę się na klawiaturę)

i do mnie żebym te toboły ksiąg przepisywał #!$%@? ręcznie bo #!$%@? zawszone księżniczki z
  • Odpowiedz
miała jakieś papiery do wprowadzenia do internetu

i najpierw to zeskanowała i wyszło #!$%@? (dane, tabelki, opisy)


@Sprus: a na końcu się okazało, że to wszystko zostało wydrukowane z worda Krysi z pokoju obok ;)

  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

Baby w urzędzie mają tak nawinięty makaron na uszy, że twierdzą że komisyjnie trzeba wymieniać baterie w myszce, bo to może grozić porażeniem prądem


Robienie dużego halo wokół urządzeń peryferyjnych jest o tyle istotne, iż uczuli osoby mało informatyczne, iż rola tych urządzeń w obsłudze komputera jest niewiele mniej istotna od samej jednostki centralnej i ma ogromny wpływ na niezakłócone, bezpieczne i skuteczne użytkowanie komputera, a ponadto:

- stosowanie sprawdzonych
  • Odpowiedz
@Sprus: W punkt! Z urzędniczym IT na szczeblu endusera na szczęście nie miałem styczności, ale obserwując panie sekretarki w wieku rozpłodowym z firmy mojego klienta, to strach pomyśleć jak to musi tam wyglądać, gdzie średnio co druga jeszcze z pochodach pierwszomajowych za panowania Gomułki paradowała :)

Ja np. nie mogłem pojąć obserwując wspomniane panie, jak można używać Excela jak Worda, a zawartości komórek sumować symbolami arytmetycznymi, bo formuły to już wiedza
  • Odpowiedz
a na końcu się okazało, że to wszystko zostało wydrukowane z worda Krysi z pokoju obok ;)


@hrumque: wcale by mnie to nie zdziwiło jakby tak się okazało tuż po tym jak te leniwe #!$%@? musiały zacząć myśleć
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Mój znajomy robi w WDK. Dostaje 5 czy 7 tysięcy netto, nie pamiętam już. Robi taką robotę typu zainstaluj drukarkę, postaw wifi, wymień baterie, zainstaluj antywirusa, ustaw aktualizacje, wyszkol nowego pracownika, zbierz zamówienia na sprzęt, popraw coś na stronie ect. No niby nie za duże pieniądze, no niby bzdury, bo typ po studiach mógłby kodzić czy coś, ale przez większość czasu siedzi w swoim kantorku i nic nie robi. Nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Widać, że to twoja pierwsza praca i nie wiem po co chcesz się zarobić za stawkę jaką płacą w urzędzie. Nikt i tak tego nie doceni.
To sztuka by pracować mądrze a nie ciężko. Na wszystko jest czas. Szczególnie w urzędzie.
  • Odpowiedz