Wpis z mikrobloga

Dlaczego sterylizacja czy też kastracja jest powwzechnie aprobowana a łańcuch nie. Każdy chyba wolałby pół doby być na łańcuch i pół doby być na wolności niż mieć ucięte jaja.
@chixi: zrób ankietę myślę że większość wybierze łańcuch na pół dnia zamiast obcięcie jaj.
Swoją drogą to dlaczego decydujesz za zwierzęta że mają nie mieć potomstwa.
To powinno być karalne a nie łańcuch nie mówiąc już o końcu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@puzonyyx: w mojej rodzinie jest historia jak kotka przed sterylizacja odwala twerki albo jak mawialismy "żołnierz się czołgał", po brata przyszedł kumpel z rana do szkoły i zobaczył mnie z samych bokserkach z rurą od odkurzacza ganiającego kociaka bo wybudził mnie że snu ;)
moja kotka miała zabieg w czwartek. Metodą chyba laparoskopową (w wypisie jakaś specjalistyczna nazwa). Po 3h od odbioru - kotka jak przed zabiegiem. Mała ranka pod żebrami, żadnego kubraczka, bez wizyty na ściąganie szwów. Jakbym miała kolejny raz robić kotce taki zabieg - tylko tak jak teraz.
@macheta: Laparoskopowo to byłyby raczej dwie dziury ( bo muszą być dwa porty, jeden dla kamery a drugi roboczy ), koteczki niektórzy są w stanie zrobić z centymetrowego cięcia, byleby hak sterylizacyjny wszedł