Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@puzonyyx: pewnie jak pozbędziesz się kubraka wróci do siebie. Niektóre kotki ciężko przeżywają to ubranko, jedna z naszych np. nie chciała chodzić albo wręcz poruszała się do tyłu, baliśmy się że coś jest bardzo nie tak. Po zdjęciu jak ręką odjął.
  • Odpowiedz
@puzonyyx: To weź jej ten kubrak już po tygodniu zdejmij… Bez przesady, o ile nie ma problemów z gojeniem się rany, to po tygodniu to już tylko męczenie kota tym kubraczkiem…
  • Odpowiedz
Dlaczego sterylizacja czy też kastracja jest powwzechnie aprobowana a łańcuch nie. Każdy chyba wolałby pół doby być na łańcuch i pół doby być na wolności niż mieć ucięte jaja.
  • Odpowiedz
@pokyw123 to się przypinaj do łańcucha na pół dnia jak masz takie fetysze, wolna wola.
Kastracja to poza ograniczaniem bezdomności zwierząt czy uciążliwych objawów rujek, cieczek, znaczenia terenu także benefity zdrowotne : eliminacja ryzyka ropomacicza czy nowotworów hormonozależnych.
  • Odpowiedz
@chixi: zrób ankietę myślę że większość wybierze łańcuch na pół dnia zamiast obcięcie jaj.
Swoją drogą to dlaczego decydujesz za zwierzęta że mają nie mieć potomstwa.
To powinno być karalne a nie łańcuch nie mówiąc już o końcu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@puzonyyx: w mojej rodzinie jest historia jak kotka przed sterylizacja odwala twerki albo jak mawialismy "żołnierz się czołgał", po brata przyszedł kumpel z rana do szkoły i zobaczył mnie z samych bokserkach z rurą od odkurzacza ganiającego kociaka bo wybudził mnie że snu ;)
  • Odpowiedz
moja kotka miała zabieg w czwartek. Metodą chyba laparoskopową (w wypisie jakaś specjalistyczna nazwa). Po 3h od odbioru - kotka jak przed zabiegiem. Mała ranka pod żebrami, żadnego kubraczka, bez wizyty na ściąganie szwów. Jakbym miała kolejny raz robić kotce taki zabieg - tylko tak jak teraz.
  • Odpowiedz
@macheta: Laparoskopowo to byłyby raczej dwie dziury ( bo muszą być dwa porty, jeden dla kamery a drugi roboczy ), koteczki niektórzy są w stanie zrobić z centymetrowego cięcia, byleby hak sterylizacyjny wszedł
  • Odpowiedz