Wpis z mikrobloga

Cześć!

z racji, że Wykop to zbiór wybitnych ekspertów, myślę że znajdą się tutaj tacy, gotowi mi pomóc. Dojrzałem do podjęcia decyzji o kupnie roweru szosowego. Przymierzałem się długo, ale zbieg różnych zdarzeń mi nie pozwalał, a jak czas i kasa pozwoliła to ceny rowerów wywaliło w kosmos i nie ma ich na rynku xD Poczytałem trochę, popytałem i wiem czego chcę, ale nie do końca siedzę w temacie (do tej pory jeździłem sporo na zwykłym góralu z cienkimi oponami albo po prostu biegałem, teraz z racji trochę poważniejszej kontuzji pewnie nie będę mógł biegać z pół roku....).

Moje wymagania:
- karbonowy widelec
- karbonowa sztyca
- minimum osprzęt Shimano 105
- hamulce tarczowe
- dobrze jakby się udało wsadzić oponę 32 (jakbym zamarzył o zdobywaniu jakiś szutrów)
- 95% to będzie asfalt (pod Krakowski/Beskidzki/Podhalański - podjazdy/zjazdy)

Budżet to mam powiedzmy 8-8,5k (chociaż nie ukrywam, że chciałbym się zamknąć w 6... xD) Patrząc na nowe, praktycznie ich nie ma. Udało mi się zarezerwować Canyona Endurace, ale dostawa dopiero latem i jakby udało się ustrzelić coś w między czasie, dodatkowo tańszego (może lepszego) to byłoby super.

Liczę na wsparcie/pomoc/wytłumaczenie. Może, ktoś z Was ma jakiś sprzęt do opchnięcia?

#rower #szosa #canyon #bmc #poradaeksperta #sport #kupie #kupierower
  • 7
@taternik_krakowski: przyjrzyj się Domane AL 4 disc. Wiem że drogo, wiem że tylko tiagra (choć IMO działa jak 105 hydrauliczna), ale za wiele alternatyw nie ma. Od prawie 2 lat kręcę na domane SL 4 disc i na razie nie mam zamiaru zmieniać.
Sztycę to sobie zawsze możesz wymienić, nie przyjmuj tego jako kryterium wyboru roweru.
Na podjazdy pomyśl nad korbą z mniejszą liczbą zębów, może z trzema blatami.
Zadbaj o dobrą ramę i osprzęt, wygodne dopasowanie roweru do sylwetki, a koła, sztycę, siodełko itd. możesz później sobie wymieniać na lżejsze.
Nic konkretnego nie polecę, bo za twój budżet kupiłbyś kilka rowerów jak mój.
Frajda i wygoda, a będzie się jeździło samo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@taternik_krakowski: rozważ Tiagrę zamiast 105, nie poczujesz różnicy.

Sztyca karbonowa w tym budżecie sądzę, że nie występuje. Tę możesz zawsze wymienić.

Niemiecki Rose Bikes nie ma czegoś, co Ci przypasuje?