Wpis z mikrobloga

@mapache: takie wątki dzisiaj już nie maja sensu bo po pierwsze było już milion podobnych (na każdym forum) po drugie musisz poczuć na własnej skórze jak działa system. Android i iOS to dwa różne systemy operacyjne, z trochę różniącymi się podejściami do schematów doświadczeń użytkowania i z innym podejściem do ich projektowania. Tez jest inne podejście do podtrzymywania systemów na starszych sprzętach, ich optymalizacji (stare iPhone na prawdę potrafią działać po
  • Odpowiedz
@mapache: Panie bierz pan w ciemno, jak problemem były aktualizacje i ogólne działanie telefonu to w produktach Apple znajdziesz to czego szukasz. Stabilny świetnie zoptymalizowany system, sam mam najstarszego wspieranego do dziś IPhone SE z 2016 roku najnowszy soft zero ścin, fakt ekran i kamera już nie na dzisiejsze czasy ale wszystko działa bez zarzutu. Jak dbasz to inwestycja na lata.
  • Odpowiedz
@wieczny_lowca:
IMO brednie o predkosci dzialania i tym bardziej o wsparciu (celowe postarzanie produktu, Apple jest krolem antykonsumenckich praktyk w tym wzgledzie), plus do czasu gdy sledzilem ich baterie wypadaly sporo gorzej.

Plusem natomiast jest, ze Androidowi zdarzy sie zamulic czy przywiesic, iOS ponoc nigdy.

No i Apple ma ponoc lepszy aparat?
  • Odpowiedz
@mapache: Ja się przesiadłem z Androida na iP13 bo po prostu uważam go za bardzo ładny telefon + mam macbooka - ale fenomenu synchronizacji jakoś nie czuje, oprócz tego, że mogę odebrać połączenie na komputerze (zbędna rzecz) i zdjęcia z komputera w sekunde mam na telefonie (też jakoś nie uważam tego za niezbędne) Uważam, że iP to jest dobry telefon, ale android jest Ci wstanie zastąpić komputer.
Minusy - wysyłanie maili
  • Odpowiedz
@nieteczasy2: Do tego warto dodać brak obsługi transmisji wysokiej jakości dźwięku przez BT. Nie wspiera żadnych kodeków BT wysokiej rozdzielczości - tylko applowe AAC.

No i sam telefon jakiś taki archaiczny się wydaje przy choćby S22.

Co do wsparcia, Samsung obecnie wspiera 4 lata. Lepiej brać Samsunga. Iphone jedynie ma przewagę w kręceniu filmów, ale zdjęcia już każdy porządny flagowiec androidowy zrobi dużo lepsze, szczególnie po zmroku. Nie podobają mi się
  • Odpowiedz
@mapache: Dołączę swoje 3 grosze po czasie - całe życie byłem fanem androida, natomiast mój poczciwy mi9 jakieś pol roku temu zaczął się psuć. Po 2-3 miesiącach szukania odpowiedniego następcy byłem przytłoczony możliwościami wyboru wśród androidów - nie tylko w zakresie marki ale tez mnogości modeli, sam xiaomi ma milion wariantów „tego samego” modelu. Na IP13 zdecydowałem się głównie z tego powodu, iż w każdym z androidów coś mi nie pasowało
  • Odpowiedz
@mapache: i co, kupiłeś?

Ja mogę napisać moje wrażenia. Całe życie na androidzie, Iphone nie wchodził w grę z prostej przyczyny - cena. Używanego badziewia nie chciałem, a jakimś mega gadżeciarzem nie jestem. Przesiadłem się na iphona bo dostałem służbowego. Pierwsze 2-3 dni problemy z intuicyjnością, teraz nie wyobrażam sobie powrodu do androidziaka. Dokupiłem prywatnego macbooka i mam #!$%@? na celubarzy hejtujących apple, bo mi się na tym po prostu świetnie
  • Odpowiedz
@washingtonbullet: kupiłem, mam już go jakieś 3 tygodnie. ogólnie jestem bardzo zadowolony. minusów nie odczuwam które opisałes. dla mnie bateria jest wręcz MEGA bo starcza mi nawet i na 2 dni bez większych problemów. Przy codziennym użytkowaniu czyli w pracy wykop i trochę w domu to na koniec dnia mam 50%, co do ładowarek to kupiłem Ankera i problemów nie mam
  • Odpowiedz
dla mnie bateria jest wręcz MEGA bo starcza mi nawet i na 2 dni bez większych problemów.


@mapache: no na początku tak jest :) ale z biegiem czasu doinstalujesz apek szczególnie takich które pracują w tle i będzie żarło baterię. Po trzech miechach będzie Ci trzymało przez dzień. Ale dla mnie nie jest to jakieś uciążliwe, po prostu przed snem podłączam do prądu.

Ładowarki już też mam lepsze, ale poprzednio miałem
  • Odpowiedz