Wpis z mikrobloga

ciągle myślę nad kupnem Iphone13 ale nie jestem przekonany w 100%

czemu mam wydać 4k na ten telefon, a nie na jakiegoś flagowca z Androidem jak zazwyczaj miałem który pewnie będzie tańszy. Ktoś z doświadczenia własnego się wypowie o przesiadce z jednego na drugi i na odwrót? Nie chcę typowych opinii fanbojów jednej czy drugiej strony

#iphone #android
Pobierz mapache - ciągle myślę nad kupnem Iphone13 ale nie jestem przekonany w 100%

czemu ...
źródło: comment_1651416253pGcn2Op9O0Gdeg8Xo6etmI.jpg
  • 99
@mapache: plusy:
-długie wsparcie i system, który naprawdę działa.
-ekosystem: AirPods, MacBook, iPad, Apple Watch, wszystko ze sobą idealnie współpracuje.
-aplikacje są bardziej dopracowane
-przewidywalne i dobre zdjęcia
-chyba najlepsze video na rynku
-fantastyczny kształt (12 i 13)
-wolno tracą na wartości
-płatności Apple Pay w UK maja jakieś kosmiczne limity (powyżej £350 zna bank)
-Apple cloud
-FaceTime&iMessage
-powolne ładowanie

Minusy:
-BT
-powolne ładowanie
@mapache zastanów się jak korzystasz z telefonu, jakie funkcje wykorzystujesz w telefonie (od najmniejszej pierdoły typu wybieranie kontaktu (jak już ktoś wspomniał)). Mając te dane będzie można coś więcej powiedzieć i doradzić. Możesz też sprawdzić na żywym organizmie, w razie W sprzedaż z nie dużą stratą.

Aktualnie jest jeszcze kilka pierdół, które powodują, że iPhone w ogóle nie biorę pod uwagę przy wyborze nowego telefonu, ale kto wie czy się to nie
@mapache: Dlugo używałem Androida, zajmuje sie nim zawodowo. Miałem flagowe Huawei, Samsunga i seria Nexus/Pixel. Od 2 lat iOS, najpierw na służbowym a teraz kupiłem też prywatnie.

Ogólnie to Android jest lepszy jeżeli interesujesz się tematem, lubisz robić jakieś niestandardowe rzeczy, lubisz mieć przeświadczenie ze masz super podzespoły. Na Androidzie praktycznie wszystko się da jakoś ogarnąć, zawsze znajdzie się jakaś apka, jakiś hack, jakiś mod która rozwiąże Twój najbardziej wydumany problem.
@Mithrindil: absolutnie się nie nastawiłem. jestem przekonany w 90% by kupić Iphone ale chcę by to była racjonalna decyzja a nie że się napaliłem jak to mam w zwyczaju ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mapache: Z większych różnic to
- przy płaceniu musisz odblokować telefon. Robisz to twarzą wiec trwa to ułamki sekund ale jednak trzeba to zrobić
- nie ma tylu opcji customizacji. Przyzwyczaj się do ikon, układu menu, nie ma żadnych motywów ani opcji personalizacji. Apple wie lepiej jak powinien wyglądać i działać system. Możesz zmienić tapetę, dzwonek i w zasadzie tyle. 90% userow nie robi nawet tego
- wszystkie apki Google są
@mapache: Bierz Google pixel nowy jak nie robisz zdjęć telefonem albo nie masz samochodu z apple carplay. Ja ostatnio wziąłem iphone 12 mini i w zasadzie to nic ciekawego pixel by mi bardziej przypasował
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mapache: minusem apple są reklamy, wszędzie reklamy. Na androidzie adblock i elo, no i bez neta czy zasięgu to w zasadzie jest bezużyteczny, nie pobierzesz tak łatwo filmów czy muzyki i nie ma takiej możliwości personalizacji jak android.
@mapache: polecam. Wróciłem do androida, bo wkurza mnie działanie aplikacji w tle. W sensie krótko działają i system je usypia. Przez to np. OneDrive synchronizuje tylko jak masz apke odpalona na ekranie albo np wysyłanie filmu z galerii przez WhatsApp jest możliwe tylko jeśli będziesz trzymał apke otwarta aż się film przekonwertuje na format, jakiego WhatsApp chce. Denerwuje też możliwość wybrania standardowych aplikacji tylko w 4 przypadkach (nie mogłem apki do