Wpis z mikrobloga

DAX Futures - Jest wysoko?
Przez cały tydzień kurs utrzymywał się w nakreślonym w poprzednim wpisie kanale cenowym. Rynek był też na tyle łaskawy, że zarówno regularność ruchu jak i prognozowane tempo opadania pozwoliło na otwarcie długich pozycji we wtorek po 13660 (Osobiście mi weszła po 13680, bo się machnąłem w zleceniu).
Wtorek okazał się też kluczowym dniem w kontekście wyznaczenia nowego spadkowego kanału cenowego, ale już z ostrzejszym kątem opadania.
Patrząc na wykres w interwale H4 widzimy piątkowe maksimum i cofnięcie. W takich sytuacjach wyznaczając nowy kanał zawsze łączę linią ostatnie dwa wierzchołki (granatowe linie), a następnie odkładam równolegle w dół do najbliższego dołka (właśnie wtorkowego). (W metatraderze i tradingview równoległa kopia przeciąga się z wciśniętym ctrl) Jeżeli dolne ograniczenie też łapie się na jakieś dwa minima, wtedy taki kanał zostawiam na wykresie i planuję ewentualny handel wewnątrz niego.
Zmieniając perspektywę na wykres tygodniowy coraz bardziej przekonująca jest koncepcja, że cały marcowy wzrost był jedynie korektą rozpoczętego trendu spadkowego. Do układanki nie pasuje tylko kształt ostatnich czterech świec. Wysokie górne cienie sprzed dwóch tygodni i dolny cień z ubiegłego tygodnia sugerują, że popytowi chce się walczyć, a podaż nie zdobywa terenu niskim kosztem. Niestety w spekulacji, trzeba wybrać jakiś scenariusz mimo braku 100% pewności. Jeśli widzimy, że marcowy szczyt i cofnięcie odbyło się poziomu zniesienia Fibonacciego 61,8% i mimo męczarni podaż ma 4 spadkowe tygodnie z rzędu, to longi trzeba odpuścić przynajmniej do czasu wyrysowania pierwszego wzrostowego tygodnia. Niedźwiedziom pojawił się też pierwszy dobry punkt do przeniesienia średnioterminowych stopów (nad maksem z piątku), więc podaż może nabrać pewności.
W nadchodzącym tygodniu short wewnątrz kanału musi mieć jakiegoś sensownego stopa, więc zlecenie oczekujące wrzucę na 14080, SL 14230, TP 13340 stosunek zysk/ryzyko na poziomie 4,93:1. Mam świadomość, że to daleko od obecnych poziomów, jednak nie będę gonił rynku kosztem poszerzania stoplossa. Najwyżej stracę okazję.
Shorty średnioterminowe z tygodniówki wydają się bezpieczne, obecny cel to 11300, stop nad piątkowymi maksami sprawia, że handel jest już za darmo. Mimo, że intuicja podpowiada, że rynek powinien zacząć się ostro sypać, to jednak tygodniowe świece sugerują, że szybkie korekty wzrostowe mogą być bardzo frustrujące i niebezpieczne dla posiadaczy shortów.
Osobiście otwierałem longi po 13680, SL 13560. Połowa pozycji doleciała do TP na 14067, połowa zakończyła na BE wyczyszczona cieniem ze świecy z godziny 15.00 (gdybym otworzył bez pomyłki po 13660, to cień by jej nie wyczyścił). ! Jako ciekawostka dodam, że jeśli ktoś otworzył pozycję bezpośrednio na futuresie na DAX z EUREXU i korzystałby z extended trading hours, to pozycja wyleciałaby już we wtorek na stopie przed godziną 23.00. Polscy brokerzy na szczęście zamykają handel pochodnymi na DAX o godzinie 22.00.

Historia wpisów po sznurku:
20 lutego 21 lutego 23 lutego 4 marca 6 marca 13 marca 19 marca 26 marca 2 kwietnia 9 kwietnia 16 kwietnia 23 kwietnia

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax
DJ007 - DAX Futures - Jest wysoko?
Przez cały tydzień kurs utrzymywał się w nakreślo...

źródło: comment_1651395899WgstdN5kzem5rcTj9YXaBX.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@DJ007: Jeszcze w kwestii kanałów cenowych, bo ostatnie zachowania DAX w kanałach, to bardzo duża, raczej wyjątkowa regularność, ale "grywalne" kanały nie muszą tak perfekcyjnie wyglądać.
Poniżej przykład z jednego mojego trejdu z piątku na 15 minutówce EURPLN. Tam górne ograniczenie kanału idealne, ale dolne już tak sobie, bo nie pasuje perfekt z dołkami. Trudno jednak oczekiwać, że wszystko będzie "od linijki". Co do decyzyjności w takim kanale, to ja handluję
DJ007 - @DJ007: Jeszcze w kwestii kanałów cenowych, bo ostatnie zachowania DAX w kana...

źródło: comment_1651402744wIGB0MCkKMhQ0AKUPAyXhx.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz