Wpis z mikrobloga

W ciągu roku jazdy skuterem zaoszczędziłełem ok. 7000 zł w porówaniu do jazdy wcześniejszym samochodem ( #skoda octavia II, który jak na samochód i tak był bardzo tani w utrzymaniu). Liczę tutaj koszt paliwa, ubezpieczenia, parkingu i napraw. Za skuter z salonu zapłaciłem 13000 zł. Czyli w 1,5 roku się zwróci.

Koszt dojazdu do pracy z 35-50 minut, zmniejszył się do ok. 18-22 minut w jedną stronę. Licząc dojazdy do sklepu, jestem codziennie godzinę "do przodu". W ciągu roku jakieś 120 godzin zaoszczędziłem na dojazdach, tak jakbym miał dodatkowe 15 dni wolnego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Parking znajduję od razu, w każdym możliwym miejscu.

Co gdy pada deszcz? Jeżeli tylko kropi to w sumie nic. Jak pada mocniej to zakładam taki płaszcz, który jak zdejmę to jestem cały suchy. Jedynie muszę zwolnić do ok. 50 km/h na prostym odcinku. Zmieniłem opony na michelin city grip i w sumie nie wobrażam sobie, że miałbym się na nich przewrócić.

Co gdy jest zima? Nie wiem, zimy w Polsce już dawno nie było xD. Jak jest zimno to mam podgrzewane manetki + termoaktywny koc skuter, który jest przypinany na takie bolce do skutera i jest w nim komfortowo.

#motoryzacja #samochody #skutery #praca #pracbaza #oszczedzanie #motocykle
derton778 - W ciągu roku jazdy skuterem zaoszczędziłełem ok. 7000 zł w porówaniu do j...

źródło: comment_1651327385K7aYpfA63ZOHi4b2lHpFvN.jpg

Pobierz
  • 37
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@derton778: ten sam motyw zrobiłem z hulajka, 5,66km w jedną stronę, hulajka 12-15min, autem nawet 30 min bo miasto stoi...

I w sumie zwrot w czasie podobny, od połowy zeszłego sezonu do listopada zrobiłem 800km, teraz mam jakieś 1,5k km, a na baki paliwa łatwo przeliczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Temperatury, jeździłem w ujemnych, kwestia założyć termo spodnie/zimowe rękawiczki i tyle
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SanFable: hulajnoga raczej nie spisze się przy wyjeździe na urlop albo jako środek transportu, kiedy wpadniesz na tak szalony pomysł jak kupno zgrzewki wody