Wpis z mikrobloga

@dwa__fartuchy: Stosowałam kilkukrotnie przez jakiś czas jak miałam anemię, szkoda, że lekarz mi nie powiedział o tym, że od tego też psują się zęby ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Kiedy brać? Nie brać wcale jeśli żelazo i ferrytyna w morfologii są w normie bo mozna sobie zaszkodzić. Ja rozumiem że post autora jest do osob które juz żelazo z jakiegoś powodu biorą ale wolalem napisac zeby nie bylo ze ktos zacznie sobie saamemu suplementowac zleazo ;)
Osoby z problemami przyswajania żelaza i tak go nie podniosą w żaden zwykły sposób bo po prostu ono sie nie wchłonie, podobnie jak ma to
  • Odpowiedz
@Zevis: Kwas Foliowy to jest B9. Witaminy z grupy B są rozpuszczalne w wodzie a ich nadmiar wydalany. Nie ma to za bardzo wpływu na żelazo, które lubi "kwasny stan" o czym tez pisze autor. Z resztą wysycenie witaminą C pomaga.... we wszystkim DOSŁOWNIE. Niestety u nas każdy kto wspomni o witaminie C, kojarzony jest od razu z Ziebą i nazywany szarlatanem.
  • Odpowiedz
@alegoraco: Po polsku będzie ciężko bo nasz kraj to medyczny ciemnogród. Nikt się nie dokształca, lekarze to w większości jadą schematem mając w dupie pacjentow i ich choroby bo wiedzy nie mają prawie żadnej aby podjąć się leczenia. Świat im odjechał dawno i w tym kraju nie ma publikacji w tematach medycyny najnowszej a że źródeł zagranicznych nikt nie korzysta. Po co skoro wystarczy że pacjentowi całe życie reguluje się dawke
  • Odpowiedz
@bbart: żelazo jest przede wszystkim składnikiem hemoglobiny i mioglobiny, wchodzi w skład różnych enzymów.
Główne objawy niedoboru to zmęczenie, osłabienie, zawroty głowy, łamliwość włosów i paznokci, zaburzenia snu.
  • Odpowiedz