Wpis z mikrobloga

Komputer bez backupu to jak poranek bez kawy...chaos i zgrzytanie zębów...

Zgarnij darmowy backup w chmurze Synology C2 na okres 1 roku i fajny gadżet od Synology.

Co, gdzie i jak?

1. Przetestuj od dzisiaj do następnego poniedziałku (02.05.2022) naszą chmurę C2 pod linkiem tutaj: https://sy.to/mztg9 - oczywiście bezpłatnie!
2. Opisz wrażenia z testowania w komentarzu pod tym postem do 04.05.2022
3. .... nie ma trzeciego podpunktu, bo zadanie jest tak proste, że nie ma potrzeby dalszego tłumaczenia ;)

Ogłoszenie trzech zwycięzców odbędzie się w piatek, 06.05.2022.
Wybierzemy najciekawsze komentarze i opublikujemy na naszej stronie tutaj: https://sy.to/o0usd

Tutaj prosimy o Waszą zgodę opublikowania wypowiedzi w wiadomości prywatnej przez konto wykop.pl, która jest warunkiem otrzymania nagrody!

Wasze opinie będą opublikowane anonimowo, pod loginem używanym na Wykopie.
Regulamin konkursu tutaj

#hosting #serwery #synology #ciekawostki #programowanie
Synology_Polska - Komputer bez backupu to jak poranek bez kawy...chaos i zgrzytanie z...

źródło: comment_1651046578th8Xpq3ycSBZzrCjh5pC6R.jpg

Pobierz
  • 97
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Swilk: Tak to działa w utopii. W praktyce 3 lata sie sądziłem bo moja "kawa o smaku know how" znalazła się przypadkiem u konkurencji a firma od lodóweczki wzięła wodę w usta i cicho sza. Już wole zbierać ziarenka ale to nadal moje ziarenka. Czyniąc długą historie krótką. Zajmowałem sie systemami bezpieczeństwa w wojsku i na uczelniach zagranicznych. Nigdy żadnych naprawdę istotnych danych nie trzymam i nie będę trzymać w
  • Odpowiedz
@DonMirabello: Z istotnymi rzeczami masz całkowitą rację. Ja prywatne backupy trzymam na B2, ale raz, że cieżar gatunku nie ten, a dwa, że backup jest szyfrowany lokalnie przed uploadem. Nic "czystym tekstem" nie wrzucam.
  • Odpowiedz
Z istotnymi rzeczami masz całkowitą rację. Ja prywatne backupy trzymam na B2, ale raz, że cieżar gatunku nie ten, a dwa, że backup jest szyfrowany lokalnie przed uploadem. Nic "czystym tekstem" nie wrzucam.


@Swilk: Niestety albo stety procedury w budżetówkach są nieco inne. Jeśli coś zaszyfruję to potem ja mam problem przez 5,10,20 lat za każdym razem jak ktoś chce z tego skorzystać. Wdrażanie nowych osób nie istnieje praktycznie wcale.
  • Odpowiedz
@Synology_Polska: średnia oferta, na backblaze kupiłem na 2 lata i wychodzi 30PLN/msc (38 jak miesięcznie płacąc). Ale za to limitu na miejsce żadnego nie ma, mam wrzucone aktualnie 12TB na backblaze, gdzie u was nawet nie ma takiej oferty.
Domyślnie historia plików 30 dni, więc mogę odzyskać co usunę niechący przez 30 dni, ale można też za dodatkowe ~11pln/msc zmienić na roczną historię, ja korzystam więc łącznie wychodzi z 42pln/ms,
  • Odpowiedz
@Synology_Polska: Opisuję wrażenia z testowania w komentarzu pod Waszym postem :)

W skrócie: "No tak średnio bym powiedział". Ale do konkretów:

1. Jedyna opcja danych do backupu to całe urządzenie/całe dyski. Chciałbym móc backupować wybraną lokalizację, która zajmuje 10% dysku. W obecnym układzie musiałbym wykupić usługę na 10 razy więcej danych niż
meetom - @Synology_Polska: Opisuję wrażenia z testowania w komentarzu pod Waszym post...

źródło: comment_1651066360EErAlXKQuBaTp1hMk9hBRc.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz