Wpis z mikrobloga

Aż mi się nie chce wierzyć, że PiSowi udało się spiąć temat dywersyfikacji dostaw gazu ziemnego do tego stopnia, że możemy dziś mieć głęboko w pi.ie to czy nam Putin zakręci kurek czy nie. Musi być gdzieś jakiś haczyk, to jak zagięcie czasoprzestrzeni, że w końcu okaże się, że dotknęli się czegoś i tego nie zepsuli.

Ta dywersyfikacja jest do tego stopnia ogarnięta, że jesteśmy jedynymi państwami UE, razem z Litwą, które są już w zasadzie niezależne od sowieckiej szabelki. (por. Biznes alert

Czy jest coś co przeoczyłem w natłoku informacji?

Wiele lat temu był taki żarcik, gdy prezydent Rosji gratuluje telegramem polskiemu prezydentowi wygranego meczu w piłkę nożną. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bekazpisu #rosja #wojna #energetyka
Pobierz
źródło: comment_1651043932yFroEcdRN5oeZiKZNWyXXd.jpg
  • 30
to nie jest zasługa żadnego konkretnego rządu, to był wieloletni proces. Rosja to nasz wróg i jakiekolwiek uzależnienie od tego kraju było zagrożeniem dla Polski


@garbaty33: Zasługa PiSu jest zerowa. Oni ogłosili, że chcą zbudowac gazoport i tyle. Wszystko zrobił potem rząd Tuska. PiS podobnie ogłosił kilka lat temu, że zbudują elektrownie atomową oraz Centralny Port Lotniczy. Poza wałami z działkami i milionowymi zarobkami dla zarządów nic się nie buduje.
@papaj_21_37: z haczyków to nie widziałem umowy, która zagwarantuje nam te obiecane przez PiS 10 mld m3 z Baltic Pipe. Ta rura nie idzie od Norwegów, a od Europipe II, który też ma swoją przepustowość i inne kraje też chcą stamtąd gaz. Szczególnie w obecnej sytuacji. Obym się mylił, ale raczej będziemy mieli zimne święta w tym roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)