Wpis z mikrobloga

@PrawaRenka: Kolejne żale płacze, chlip chlip niczego nie osiągnę bo urodziłem się w złej rodzinie - ludzie którzy tutaj narzekają nawet jakby mieli milion USD na start to pewnie by p--------i na głupoty, bo nie wiedzieli by co tym fantem zrobić
  • Odpowiedz
@CocoJamboolin: W obecnych czasach VC otrzymanie 300k na biznes jest stosunkowo proste, możesz być golodupcem i dostać tą kwotę nawet w preseed. Poczytaj jak rozwijają się start upy i ile kasy dostają (często dużo więcej niż 300k).
  • Odpowiedz
@aegispolis: cieszę się ze doszedłeś do takich wniosków. 1. Ja to wiem. Cieszę się ze ty już tez. 2. Gdybanie. Jest cała masa osób które nie miały kompletnie nic i są milionerami. Pewnie jest dużo, dużo łatwiej ale sprowadzanie tego do problemu zero-jeden jak to tutaj zrobiłeś to nieporozumienie. Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś. „Nie masz 300k, nie masz bogatych starych, nie masz Amazona”. Amazon tj. Sukces. 3. Zgadza się.
  • Odpowiedz
@aegispolis: @Fake_Konto_SE_87:

Mój szwagier mial ojca alkoholika, ukończona zawodówka jako mechanik, w domu bieda, w wieku 20 lat miał długi i małe dziecko. Teraz 20 lat później zarabia milion euro rocznie, jeździ Porschakami i rozbija się po ciepłych krajach.

No ale wiadomo, nie da się ʕʔ Nie jest to może poziom miliardera, ale kto wie, może jego wnuki będą na tyle kumate, żeby przekuć
  • Odpowiedz
@Fake_Konto_SE_87: xD
Widzę, że prędzej sczezniesz, niż się przyznasz do błędu. Wszakże reputacja na wykopie ważna rzecz! Współczuję, że tak cierpisz przy tym, zamiast po prostu skorzystać z anonimowości, nauczyć się czegoś i następnym razem nie być dzbanem.

Mój szwagier mial ojca alkoholika, ukończona zawodówka jako mechanik, w domu bieda, w wieku 20 lat miał długi i małe dziecko. Teraz 20 lat później zarabia milion euro rocznie, jeździ Porschakami i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vegetassj1: 150 mld Bezosa dzielone na 300 tyś to 500 000, to tak jakby w Polsce dostać od dziadka 100 zł na otwarcie firmy i po wielu latach firma będzie warta 50 000 000 zł


@RamzesXIII: Co to za p---------e. Firma Bezosa jest warta 1570000000000 (1.57 triliona) dolarów.

Kwota o której się tu rozmawia to majątek a lwia część to akcje na giełdzie, których nie da się ot
  • Odpowiedz
  • 1
@lubielizacosy nie wiem już w sumie co do mnie piszesz, ale widzę że każdym razem srake, jak wykopki płaczą, bo "on miał łatwiej".

Jesteście banda przegrywow. Zwalacie winę na kogoś, bo nie potraficie panny znaleźć, bo kredyt, bo słaba praca, bo szef mało płaci.

Wieczne użalanie się nad sobą.
  • Odpowiedz
100% myślenie przegrywa. Tesla, Amazon, Microsoft to wielkie innowacje i co druga książka o biznesie to ich case studies. Ale piwniczak sobie to wytłumaczy tak że wystarczyło mieć hajs na start (nawet mi się nie chce sprawdzać czy to prawda).


@gjoef: to nie tylko hajs, ale warunki w jakich dorastali, ilość bodźców, znajomości, koledzy i przyjaciele rodziców, którzy przewijali się przez dom, sam dom o wielkiej powierzchni, gdzie choćby mieli
  • Odpowiedz
K---a @aegispolis obudź się. Doznałeś jakieś traumy czy co? Syn jego szwagra tez będzie miał „start” zapewniony bo stary z---------ł przez 20 lat na swój sukces. Szwagier ma go teraz n---------c pasem pod wpływem żeby było sprawiedliwie i żeby sam od zera… eh. Dobra starczy. Nie zakumasz. Zamykam posta.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@PrawaRenka: Tylko na wypoku ludzie mogą twierdzić, że ci wszyscy ludzie jedynie pomnożyli swój majątek x razy i Kowalski mając 100 zł powinien bez problemu po inwestycjach mieć 50mln. Wcale nie chodzi o masę kontaktów, która dają ci rodzice, wcale nie chodzi o to, że nie musisz w tym czasie z---------ć na jedzenie i chatę, wcale nie chodzi o to że masz po prostu masę wsparcia i wolnego czasu, a
  • Odpowiedz
Syn jego szwagra tez będzie miał „start” zapewniony bo stary z---------ł przez 20 lat na swój sukces.


@Sirion: Już prawie załapałeś, na czym polega ta niesprawiedliwa przewaga z dziedziczeniem. Jeszcze troche musisz pomyśleć, a załapiesz o czym rozmawialiśmy od początku.
  • Odpowiedz
@aegispolis:

@ruszka: A kto mówi, że się nie da? Mowa jest o tym, że to, na co on pracował 20 lat, inni mają już na start. Zaprzeczasz, że to zmienia jednak trochę i daje niesprawiedliwą przewagę?


Dlaczego niesprawiedliwą? Przecież za każdym takim pieniądzem stoi taki mój szwagier, pierwsza osoba z danej rodziny, która ciężką pracą ten majątek wypracowała. Nie widzę w tym nic niesprawiedliwego gdyby mój siostrzeniec lub siostrzenica mieli od niego dostać pieniądze na rozwój firmy. Jest to ułatwienie, ale znacznie mniejsze niż się ludziom wydaje. Jeśli masz predyspozycje do biznesu, to nawet z pieniędzmi na minusie możesz
  • Odpowiedz
Dlaczego niesprawiedliwą? Przecież za każdym takim pieniądzem stoi taki mój szwagier, pierwsza osoba z danej rodziny, która ciężką pracą ten majątek wypracowała.


@ruszka: Stoi też osoba, która ma handicapa z racji urodzenia się w takiej, a nie innej rodzinie, na co nie miała wpływu. Ty nie widzisz nic niesprawiedliwego w dziedziczeniu majątku, ja widzę. No i nadal - zaprzeczysz, że to przewaga? Bo jednak zacząłeś się ze mną kłócić, gdy
  • Odpowiedz
@aegispolis:

Ale przecież dopiero co ci napisałem, że mój szwagier miał długi, dziecko i ojca alkoholika - czy to są wg. ciebie idealne i motywujące warunki do rozwinięcia biznesu i siebie? Skoro w takich warunkach się da, to w normalnej rodzinie bez majątku się nie da?
  • Odpowiedz