Wpis z mikrobloga

Cześć. Jutro zamierzam kupić AMD za 20k PLN, Nvidia 20k, TSMC 20k. Zamierzma też kupić ETF (ale jeszcze nie wiem jaki, mam za małe rozeznanie). Zastanawiam się też na Twitterem za podobną kwotę. Myślicie, że to dobry ruch? Będzie to mój pierwszy zakup akcji, chcę wejść na grubo, bo, w przeciwnym wypadku, ja do tego nie podejdę poważnie. Na razie liczę na zwyżki, po postu sprzedam maks za kilka miesięcy przy korzystnym kursie (chyba że będzie niekorzystny — wówczas będę trzymał, na pewno nie sprzedam taniej. No, chyba że będę zdychał). Zastanawiam się też nad CDPR, ale z tym zakupem się na razie wstrzymam.

Żeby było jasne — wiem, że mogę na tym stracić (wiadomka, że wolałbym nie). Po prostu liczę na Waszą opinię w tej sprawie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jeżeli stwierdzicie, że jestem idiotą, to się wstrzymam.

PS Jak dostac się do grupy #zaorski na FB? Wysłałem prośbę o dodanie i od 2 dni prośba czeka na akcepta.
PS 2 Polecicie jakieś warte uwagi książki, poza tymi na zrzucie? Mam jeszcze Grahama, Tharpa i Nisona.

Pozdrawiam

#gielda
Pobierz HaHard - Cześć. Jutro zamierzam kupić AMD za 20k PLN, Nvidia 20k, TSMC 20k. Zamierzma...
źródło: comment_1650917862JMrH7KdhCymnDsHfd5KebC.jpg
  • 13
@HaHard tę analizę formacji bym wyrzucił, dodał wspomnienia gracza giełdowego - co do reszty książek się nie wypowiem bo nie czytałem - choć książki z serii dla bystrzaków są spoko

W transie inwestowania dodatkowo, btw mogą być po angielsku xd?
@HaHard: spekulacja to właśnie słowo określające oglądanie i zastanawianie się
weź takiego twittera: nikt nie wie czy to dobry ruch - bo może się zadziać 1000 rzeczy w jedną i drugą stronę, gdyby była zgodność że za rok cena wzrośnie, to by wzrosła już dzisiaj, gdyby było wiadomo że spadnie - takoż

po prostu spekuluj po swojemu
@maniek74: przeczytałem Grahama i "Podstawy inwestowania". Zaremby. Poza tym nie tak całkiem pod korek :)
@bruhhhhhhhh:

mogą być po angielsku xd?


Mogą. Analizę formacji zamówiłem, bo poleca ją wiele osób zarówno w maklerskiej, jak i np. na lubimyczytac.pl. W analizę techniczną nie wierzę, tzn. nie jestem w stanie sobie wyobrazić, jak z formacji wykresu można wyczytać coś zarówno o kondycji jak i wnioskować na przyszłość (w przypadku giełdy). Wydaje mi
@HaHard: co do samych akcji, to tak dobrze znasz ta branże i jestes jej pewny, ze chcesz ładować jednocześnie w AMD i NVDA? Ja mialem AMD brane w zeszlym roku po ~80 i wyprzedalem sie po 140-130 ze wszystkiego, teraz kupilem jeden mały pakiet AMD i jesli bedzie dalej leciało, to bede dobierał, oprócz książek zainteresuj sie tez tym jak polityka monetarna FED-u wpływa na spółki technologiczne, jeśli podniosą dużo mocniej
@HaHard: amd sie rozkreca od 2-3-4 lat z ryzenami, na ryzenach 6000 powinni zrobic najwiekszy przychod i zysk w historii firmy, wiec zakladajac ze jestesmy w korekcie ktora za max kilka miesiecy przeminie, to kupujesz przy samym dolku, amd nie powinno spasc nizej niz 50-60$ jak obecnie wyceniany intel, z nvidia jest podobnie dobudowywuja nowe zaklady pod zwiekszona produkcje, oni tez powinni miec najlepsze zyski od lat, na ryzenach na pewno
@maniek74: @WodnySzajbus: @heniek_8:

spekulacja to właśnie słowo określające oglądanie i zastanawianie się


Dobra, zrobię, tak jak radzicie. Wydawało mi się, ze obecnie giełda jest tania i to dobry moment na zainwestowanie. Ale, że cokolwiek mi się wydaje, wcale nie oznacza, że tak jest. Przeczytam te ksiązkii dopiero będę myślał dalej. Nie pali się przecież, a stracić kasę to nie sztuka.

@blazko: @maniek74:

AMD brane w zeszlym roku