Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@teddybear69: rozmawiałem teraz z koleżanką, której przyjaciółka organizuje wesele i za talerzyk liczą od 250-350zl nawet w normalnym lokalu, a nie na bogato, a gdzie reszta wydatków? W zeszłym roku mówi że za swoje płaciła 170zl za osobę. Ceny poszły w górę więc i w kopertę trzeba dać więcej niestety. Wesela to teraz spory wydatek i impreza dla bogatych. Kumpel robi wesele to teraz 100 000zl za 250 osób (
  • Odpowiedz
@teddybear69: nie chce mi się czytać wszystkiego ale teraz poniżej 200 za osobę nie znajdziesz raczej, bo nawet na wschodzie pl jest już przekroczone.
W miastach to już trzeba się nastawiać na >300 pewnie.

Jeśli masz nocleg to ok 200-400 za noc jeśli to pokój dla rodziny.

To już się robią #!$%@? ceny jeśli masz kilka wesel w
  • Odpowiedz
@teddybear69: zależy na ile cię stać i "jak bliscy są dla ciebie ci bliscy" ja bratu w tym roku daje 1500zl, dalekiej rodzinie dałam 500zl bo widziałam ich pierwszy raz od 9 lat. Oczywiście to kwoty ode mnie i partnera w jednej kopercie.
  • Odpowiedz
@teddybear69: Dobrze napisała @somskia - daj ile uważasz za rozsądne nawet jeśli jest to 0.

Nikt parze młodej nie przystawiał pistoletu do głowy, żeby cię zaprosić, więc jak liczą, że każdy gość zapłaci za siebie to niech #!$%@?ą xD zresztą, żeby tam być sam poświecisz swój wolny czas, który jest cenniejszy niż gównotalerzyk na weselu
  • Odpowiedz
czemu ja mam płacić za imprezę na którą jestem zaproszony?


A jakie znasz imprezy, gdzie można się napić, najeść i potańczyć i nie trzeba za to płacić??

PS A jak było na twoim weselu? Nie oczekiwałeś od zaproszonych, że sypną groszem?

@teddybear69:
  • Odpowiedz
@niochland: > minimum ile WYPADA to tyle ile kosztuje miejsce na weselu czyli zależy od knajpy, w gównoknajpach od 150-200 za osobę do n złotych za super ekstra opcję..."

Heh, zapomniałeś kolego że troszkę nam inflacja #!$%@?ła w ostatnim roku ;D W małych mieścinach na Podkarpaciu płacisz teraz po 300 za talerzyk (obiad, kolację, jakieś ciasta nie wliczając w to jeszcze alkoholu). Za 200stowy to lokal mógłby zaproponować rosół i
  • Odpowiedz
@teddybear69: tak chcę tylko napomknąć, że u mnie w okolicy (Poznań) już naprawdę niczego przyzwoitego za 300zl/osobę nie można znaleźć, więc powoli sie z tego robi 400zl, plus kwiaty, wino, transport itp i wychodzi, że koszt bycia gościem na weselu to ok 1000zl.

Miałem iść w tym roku na 3, pójdę na jedno, a te 2k przepuszczę na przyjemności na wakacjach. #!$%@?ło ich z tymi cenami i jak dla mnie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@teddybear69: idę na wesele w podobnych okolicznościach jeśli chodzi o ilość osób do kuzynki, sam talerzyk na 1 osobę kosztuje ją 230 złotych bez alkoholow fotografów no i całej reszty. Także matematykę zostawiam Tobie, a i jeszcze nocleg pewnie z 200 zico
  • Odpowiedz
@niochland: niektózy to wręcz liczą na zarobek na tymże weselu xD

u mnie wychodziło to pi razy oko 150 od osoby bo nie robiliśmy całonocnej imprezy tylko zwykłą obiado-kolację (w wynajętej sali w knajpie) od 13 do 21. I ludzie mieli też mniejsze ciśnienie na te koperty przez to, nie wstydzili się wrzucić tam 200 zł bo wiedzieli że nie wydajemy na to stu tysięcy. Bo po #!$%@? tyle na
  • Odpowiedz
idę na wesele w podobnych okolicznościach jeśli chodzi o ilość osób do kuzynki, sam talerzyk na 1 osobę kosztuje ją 230 złotych bez alkoholow fotografów no i całej reszty. Także matematykę zostawiam Tobie, a i jeszcze nocleg pewnie z 200 zico


@xDyzio: idąc na wesele nie rozkminiam ile kosztuje talerzyk czy nocleg, daję ile uważam. Co to ma być za płacenie za talerzyk i nocleg.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sansiwiera: nigdzie nie napisałem że ma zapłacić za talerzyk i nocleg odklejeńcu xdd napisałem mu tylko ile co kosztuje jak by nie chciał obciążać pary młodej, ez
  • Odpowiedz
idę na wesele w podobnych okolicznościach jeśli chodzi o ilość osób do kuzynki, sam talerzyk na 1 osobę kosztuje ją 230 złotych bez alkoholow fotografów no i całej reszty. Także matematykę zostawiam Tobie, a i jeszcze nocleg pewnie z 200 zico

@xDyzio: idąc na wesele nie rozkminiam ile kosztuje talerzyk czy nocleg, daję ile uważam. Co to ma być za płacenie za talerzyk i nocleg.


@Sansiwiera A jak wyliczasz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kwiatosz: znaczy ja dam kuzynce od pary chyba 800 złotych, albo i 1000 bo to jedyne wesele kuzynki które będę miał w rodzinie, i dodatkowo z nią się wychowywałem także u mnie to będzie tak wyglądać. Mój przyjaciel natomiast robił wesele w październikui ludzie od pary dawali po 500 złotych i mówił że jest ok. Musisz sam podjąć decyzję Mirku, na pewno będą zadowoleni jak cokolwiek im dasz bo puste
  • Odpowiedz