Wpis z mikrobloga

No dobra, to teraz pytanie:
Czy ktoś mieszkający i pracujący w PL jest w stanie w jakimkolwiek sposób skorzystać z kredytu w DE/NL czy jakkolwiek innym kraju poza PL?
@Hylfnur:
stopy w dół wibor idzie w dół - elegancko, nowoczesna ekonomia tani kredycik.
Stopy w górę wibor. w górę kwiii jak ten śmieć śmie podwyższać mi koszt kredytu. Banki oszukują bo mi się dług nie dewaluuje do ceny trzyletniej skody fabii.

Poczekamy aż unia zakaże wiboru - nawet jak do tego dojdzie to i tak będziesz srał żarem kiedy zobaczysz koszt stałoprocentowego kredytu w Polsce gdzie zaraz 8% inflacja będzie
@gupio: bo wiedzą, że wzrost cen wynika z czynników innych niż tylko nadpodaż pieniądza, nasz Jastrząb jeszcze kilka miesięcy temu utrzymywał, że nie mają wpływu na inflację, może jestem w błędzie, ale podnoszenie stóp procentowych na tym etapie to dorabianie banków a dalszy wzrost będzie powodował również wzrost cen, bo jesli kowalski ma leasing i rośnie mu koszt finansowania maszyn czy kredytów to będzie musiał podnieść ceny aby nie dokładać, jeśli
@gupio: nie znam się, niemniej podniesienie o 25pb z 0 to jednak co innego, plus kredyty na zmiennej stopie to raczej nasza anomalia wzgledem świata. Trzeba zapiąć pasy i czekać na sezon truskawek...