Wpis z mikrobloga

Chciałbym w końcu kupić sobie rower i mimo moich pewnych obaw ( 3 raz w swoim życiu miałem operowane przepukliny pachwinowe ale mój chirurg mówi, że mogę jeździć) ostatnio w sklepie oglądałem i jeździłem tym https://romet.pl/Rower,MUSTANG_M71,10,810,812,15634,2022.html Spodobał mi się i fajnie się jeździło. Teraz pytania. Co sądzicie ogólnie o tym modelu i marce Romet? Czy da się później wymienić kierownicę na taką bardziej z crossa, aby mieć bardziej wyprostowaną pozycje aby nie napinać mięśni brzucha? Mój wzrost to 170 cm. Rower do jazdy po lesie ale bez żadnych trudnych ścieżek. Trochę szutru, trochę piasku itd. Puszcza bolimowska. Dojazd po asfalcie i kostce, czasami ścieżki rowerowe w mieście. Mój budżet to do 3000 zł, bo jak mi się nie spodoba lub mimo wszystko zdrowie da o sobie znać to szkoda więcej wydawać kasy. Myślałem jeszcze o takim https://romet.pl/Rower,MUSTANG_M3,10,785,788,15444,2021.html Fajnie jakby można było przednie koło ściągać i próbować wsadzić rower do auta, bo nie mam haka na bagażnik. Jakieś podpowiedzi, propozycje? #rower #rowerowyrownik #romet #kwadraty #mtb
  • 14
@triptic: na to co piszesz + wyprostowana sylwetka lepszy jest rower typu trekking, spokojnie poradzi sobie z leśnymi drogami, szutrem a w mieście może przyda się bagażnik, jak sobie zechcesz zrobić po drodze małe zakupy. kwestia koła to kwestia szybkozamykcza. co do marki romet, to ja osobiście nie polecam, ale gdzieś ostatnio widziałem jak ktoś ich chwalił że poprawili jakość. z tej półki cenowej raczej poleciłbym unibike albo kellys
@triptic: ja polecam trekking lub rower crossowy. Różnica jest taka, że w trekkingu masz już pełen osprzęt typu błotniki, bagażnik, światełka i inne pierdoły, a do crossa kupujesz rzeczy, które sam uznasz za stosowne. Możesz zmieniać kierownicę na giętą, z rogami, bez rogów, wielopozycyjną. Kupić szersze siodełko lub sztycę z offsetem. Szczególnie jak masz jakieś dolegliwości zdrowotne to nie powinieneś się pchać moim zdaniem w MTB lub rower szosowy. Tam wymiana