Wpis z mikrobloga

Poradźcie mi. Mam auto dość świezo po wymiane oleju. Na bagnecie jeszcze jest czyściutki. A muszę zmienić korek oleju - mój błąd że nie zrobiłem tego przy wymianie ale była sobota i nie chciało mi się czekać do poniedziałku/wtorku aż dostanę nowy korek. I teraz pytanie co robić:
- Zlać stary olej do czystej bańki, wymienić korek oleju i filtr, wlać stary olej.
- Nie dziadować i kupić nowy olej (150zł ( ͡° ʖ̯ ͡°)), wymienic korek i filtr, wlać nowy olej.

Jeśli opcja 1 to przez co przelać stary olej żeby ewentualny syf przefiltrować?

#mechanikasamochodowa #mechanika
  • 5
@Spofity: jak jesteś kozakiem, to dasz radę, odkręcić stary korek i natychmiast założyć nowy. Uleci Ci poniżej jednej szklanki oleju (zależnie od tego, jak szybki jesteś). A jak nie, to pierdziel to i wymień następnym razem.
@rajman: cieknie coraz bardziej :/ To korek, gdzie potrzeba nasadki kwadratowej, a jakis fachowiec kiedys młotkiem i przecinakiem odkręcał. Jak ja już zmieniałem to uzyłem nasadki ale korek mocno zniszczony.

Zrobię tak jak mówicie, szybko odkręcę stary, zatkam palcem i szybko założę nowy. A tyle ile zleci to już wleję nowego.
@Spofity: zlej go cały, założ nowy korek i zalej go z powrotem, to że olej wydostanie się poza miskę olejową nie oznacza że od razu że staje się automatycznie niezdatny do użycia