Wpis z mikrobloga

Na mirko najbardziej kisnę z ludzi, którzy wyrażają swoje ogromne zbulwersowanie i ból dupy dosłownie na najdrobniejsze, najczęściej nic nie znaczące naruszenie przepisów oraz klaszczą na stojąco na każde zaostrzanie kar za najbardziej absurdalne wykroczeia xD

W moich oczach są to osoby, które jeśli jeżdżą autem to:
- są wyprzedzane na ekspresówkach i autostradach z lewej oraz prawej strony
- za kółkiem najczęściej z ich ust pada określnie "a mi się nie spieszy/gdzie on tak się spieszy"
- hamuje już #!$%@? pół kilometra przed światłami i tłumaczy to oszczędnością i dobrą praktyką, bo hamuje silnikiem, a przy okazji ma w piździe, że po drodze są 4 zjazdy, w które mógłby normalnie zjechać ktoś za nim
- jeśli stoi w korku przed światłami itd to rusza dopiero wtedy, gdy ten przed nim jest już 20 metrów dalej (pomiędzy by sie jeszcze 3 auta zmieściły), bo trzeba zachować ODSTĘP
- ktoś kto nie wlecze się tak jak on to z góry jest amebą drogową i nie powinien mieć prawa jazdy, generalnie polacy nie potrafią jeździć
- opluje każdy samochód, który zatrzymał się na chodniku na 2 min w ważnej sprawie, a następnie nagra to kamerą i wrzuci to do internetu (nie dotyczy gdy chodzi o jego schodowaną babuszkę, którą trzeba wyrzucić pod przychodnią lub podjechać pod klatkę, bo on wtedy może, a ten którego nagrywał to jeden #!$%@?).

#prawojazdy #motoryzacja #gownowpis #polskiedrogi
źródło: comment_1650454567rONgeu39FQPKIihbuARQHc.jpg
  • 28
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@evilonep: Opisałeś dokładnie mnie, niestety polscy kierowcy jeżdżą gorzej od zwierząt (gdyby te potrafiły kierować) i nic tego nie zmieni. Możliwość zrobienia prawa jazdy w tym kraju powinna być dostępna od 25 rż.
@DarkZizi: jeśli dosłownie wszystkie punkty do Ciebie pasują to być może zmienisz zdanie jak pójdziesz na kurs doskonalenia technik jazdy, polecam ogólnie coś takiego. Tak btw nie chcę być źle zrozumiany, bo ja nie sugeruję, że łamanie przepisów jest w porządku ( ͡° ͜ʖ ͡°) bardziej ubolewam nad kompletnym brakiem dynamiki jazdy. Na szczęście coraz więcej egzaminatorów uwala za to młodzież na egzaminie ( ͡° ͜
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Theo_Y: Nie ale może, przynajmniej będzie bardziej ogarnięty, sam widziałem po sobie jaki byłem w wieku 18 i 25 lat. W poniedziałek wielkanocny pijane 19 letnie bydle zabiło młoda dziewczynę niedaleko Trójmiasta. Takich tylko pod ścianę bez żadnego sądu.
@PiotrFr: heh, chyba faktycznie źle ubrałem w słowa to co miałem na myśli :P Chodziło mi, gdy mówi się tak na każdego, kto porusza się szybciej. No ale jak ktoś w mieście jedzie slalomem i zachrzania by i tak finalnie spotkać się na światłach no to też uważam, że dzban ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@DarkZizi: No tak, najlepiej utrudniać normalnemu, uczciwemu człowiekowi zdobywanie doświadczenia za kółkiem w najlepszym momencie rozwojowym do nauki w życiu, bo rówieśnik-patus się popisuje po pijaku (jakby kogoś takiego martwiło to, czy ma prawo jazdy czy nie, czy może w ogóle sądowy zakaz...)
bardziej ubolewam nad kompletnym brakiem dynamiki jazdy.

hamuje już pół kilometra przed światłami i tłumaczy to oszczędnością i dobrą praktyką, bo hamuje silnikiem


@evilonep: No i te dwie części niejako się nawzajem wykluczają. Bardzo często hamowanie silnikiem przed światłami lub poprostu zwalnianie czy niedodawanie gazu, gdy widzimy czerwone wpływa pozytywnie na dynamikę jazdy. Nie wyhamowujemy auta do zera wobec czego nie musimy startowac od nowa i wjeżdżamy na zielonym korzystając z
@evilonep:
1. Wyprzedza to się z lewej strony, a nie z prawej. Mamy ruch prawostronny i błędem jest jechanie lewym pasem, jak możesz jechać prawym. Za to można uwalić egzamin na prawko.
2. Zgadzam się z tym, że jak gdzieś jest ograniczenie np. do 120 km/h i ktoś jedzie 80 km/h osobówką no to po prostu strasznie zamula i nie wiadomo jaki jest cel takiej podróży. Jak nie czuje się pewnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@evilonep: sam jestem raczej pussy driver, ale bez przesady, natomiast strasznie mnie #!$%@?, np. Sytuacja z dziś, jak jadę sobie 60(gdzie ograniczenie i tak jest Raz 40 raz 50) a siedzi mi jakieś Ducato na dupie, na waskiej drodze, i przy pierwszej okazji mnie wyprzedza. Nosz #!$%@?, skończy się zabudowany to przyspieszę, nie musicie mi siedzieć na dupie #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- są wyprzedzane na ekspresówkach i autostradach z lewej oraz prawej strony


@evilonep: kiedys jechalem 180 (ile fabryka dała xD) - pare aut przedemna na autostradzie, pare ze mna, kazdy rowno leci, wiadomka, nagle wylania sie on, lowca szos, pan w mercedesie, #!$%@? prawym 220, po czym gwaltownie hamuje bo okazuje sie ze nie moze sie wbic na lewy xD