Wpis z mikrobloga

Pacjent: Opel Astra H 1.7 2005 manual

Padł wysprzęglik. Zanim to zdiagnozowałem niestety przez awarię wpompowałem dośc dużo płynu do skrzyni. Z uwagi na dośc skomplikowaną naprawę zdecydowałem się oddać auto do mechanika. Kazałem mu wymienić wysprzęglik na sztukę, bo auto i tak do sprzedania. Po odbiorze powiedział mi, że wylało się z niej przynajmniej z pół litra płynu, a samo sprzęgło musieli wycierać szmatami, bo wszystko było mokre. Auto zmienia biegi teoretycznie jest wszystko ok, ale przy ostrym przyciśnięciu gazu sprzęgło (prawdopodobnie, bo nie czuć żadnego zapachu przypalonego) zaczyna się ślizgać. Czy te sprzęgło sie dotrze/wyschnie i jest szansa, że poprostu wszystko sie unormuje?

#motoryzacja #mechanikasamochodowa #naprawa #naprawasamochodow #opel #samochody #kiciochpyta
  • 6
@Keybl: Ja bym powiedział, że te sprzęgło jest do wywalenia. Jedynie co zostało zrobić to rozebrać i sprawdzić, czy się nie wyślizgało całkowicie i spróbować to odtłuścić jakimś brake cleanerem. Albo rozwaliłeś to sobie wcześniej, albo mechanik nie umył tego, tylko zamontował na #!$%@?.
@Keybl jeśli auto jest na sprzedaż to masz dwie opcje- nie naprawiaj i sprzedaj jak jest, mówiąc o tym fakcie, lub napraw tak jak być naprawione powinno, ma dobrych częściach, z fakturami i wtedy trochę drożej sprzedaj. Naprawianie na sztukę i sprzedawanie auta w którym ktoś tylko trochę porzezbil byle jeździło to cwaniactwo i chamowa, a te dwie opcje to wyjścia żeby zachować się jak człowiek
(Plus jak sprzedasz i zacznie się
@uszaty_mirek: Nie miałem zamiaru sprzedawać auta cokolwiek ukrywając. Ślizganie sprzęgła wyszło po wymianie wysprzęglika lub poprostu nie wiedziałem o tym fakcie, bo nie ja jeżdzę autem na codzień. Gdybym wiedział, że tak będzie auto sprzedałbym jako uszkodzone, bo sama robocizna 1000 zł, ze względu na to, że do wymiany trzeba całe sanki sciągać. Teraz muszę zapłacić podwójnie lub sprzedać taniej tak jak mówisz :)