Wpis z mikrobloga

ktoś miał do czynienia z tym producentem? cena trochę duża jak na tak małą torbę ale podoba mi się

https://www.olx.pl/d/oferta/paqunek-beczka-2-5l-torba-rowerowa-na-kierownice-x-pac-bikepacking-CID767-IDOJZ3O.html

wozicie jakieś mini apteczki? myślałem o tym by skompletować coś małego. tak w razie kraksy na jakimś odludzi czy w lesie. co do takiego kompletu dać? myślałem coś na obtarcia i otłuczenia podstawowego

#rower
Pobierz
źródło: comment_1650352949f3RBjnlb9B0ttCIL9rMLqx.jpg
  • 21
@mapache: cena absurdalna. Ogólnie mają ceny z doopy jak na moje - w tych kwotach to chodzi apidura czy ortilieby a nie jakieś garażowe niewiadomo co od ludzi co nawet normalnej strony nie mają i sprzedaja na Fejsie.

Apteczka - może skupić takie małe turystyczne - jakiś plastry, płyn do dezynfekcji i tyle. Szyc się jak Rambo przecież w głuszy nie będziesz.
@mapache: swoją Apteczkę robiłem na podstawie tego znaleziska https://www.wykop.pl/link/6057959
I komentarzy.
Wyszedł mi pakunek, który mieści się do tylnej kieszonki.
Ale to jest raczej wersja edc/trekkingowo/rowerowa.
Kilka kompresów opatrunkowych, bandaż elastyczny, plastry, octanisept/albo jakiś zamiennik/, fenistil żel (działa na ukąszenia po komarach jak złoto), pęseta na kleszcze, tabletki przeciwbólowe(i jakie uważasz za potrzebne), zapalniczka i folia nrc. I chyba nożyczki jeszcze i trochę cukru w torebkach :p
@bibsz: No tak, bo wiadomo, że szyte pojedynczo, lokalnie przez małą manufakturę, z możliwością wprowadzenia zmian produkty powinny być tańsze, niż tłuczona taśmowo w Chinach masówka.
@Afrati:
no ale wiadomo ze szyte lokalnie przez mała manufakturę jakością czy rozwiązaniami to się nie za bardzo zbliżają do tej masówki tłuczonej w chinach.
sorki ale np. crosso do takiego ortileba to jednak sporo brakuje. A mam jedno i drugie.
Torby z bikepack.pl do apidury to nawet szkoda porównywać choć przynajmniej plus jest taki ze bikepack.pl jest znacznie tańszy.
@bibsz: Mam częstą styczność z wytworami szytymi lokalnie przez małe manufaktury - Triglav, Hikingdog, RideAndGetLost i porównanie do wiodących producentów. Crosso nie jest małą manufakturą - to całkiem spore jak na niszową branżę przedsiębiorstwo, produkujące głównie worki wodoszczelne dla żeglarstwa.
Niestety nie sprecyzowałeś w zakresie jakich rozwiązań Ortlieb czy Apidura wyprzedzają np Triglava czy PawPawa. Jeśli będziesz miał chwilę na szerszy opis - chętnie poczytam!
@Afrati:
ależ kolego o triglavie słowa nie powiedziałem bo to jest to całkiem przyjemny produkt.

Natomiast ten paqunek wybacz ale nie zrobił na mnie szczególnego żadnego, na tyle ile mogłem sie temu przyjrzeć. Chyba ze miał mnie po prostu oszołomic kolorkami, siateczkami czy gumką.
wiec sory ale argument pt "manufatura" nie jest zadnym wytłumaczeniem ceny która po prostu wygląda niczym z dooopy.
@bibsz: również nie miałem do czynienia z akcesoriami od Paqunek, stanąłem niejako w obronie małych wytwórców, bo z Twojego pierwotnego komentarza wyczytałem swego rodzaju uogólniony zarzut, że małe firmy, szyjące rzemieślniczo mają wyższe ceny niż molochy z branży.
Jeśli nadinterpretowałem - wybacz!