Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z wam montował sam snorkel do swojego auta? Da radę to w miarę ogarnąć swoimi lewymi rączkami z minimalna ilością narzędzi? Czy lepiej oddać specowi? Jeśli tak to może jest tu na sali ktoś z wro i okolic co by chciał mi to ogarnąć np w przyszłym tygodniu(w przyszłym bo akurat tak przylatuje do polski) i (wiadomo ze za kasę)? Dodatkowa trudność w tym taka, ze nie jest to dedykowany snorkel pod ten samochód a dopasowane z innego(moja średnica w układzie odlotowym to 75 a snorkel ma 110)

Zdjęcie podgladowe jakby to miało wyglądać

#offroad #wroclaw #mechanikasamochodowa
#4x4
ImeNs - Czy ktoś z wam montował sam snorkel do swojego auta? Da radę to w miarę ogarn...

źródło: comment_1650300323QzqJKzxIYwCcz2r69lxeLF.jpg

Pobierz
  • 20
Już widzę ze sam tego nie ogarnę. W narzędzia jakie musiałbym się zaopatrzyć (bądźmy szczerzy, dla mnie na jedna akcje) przebijają cenę potencjalnej robocizny. To teraz pytanie kto mi to ogarnie. Bo mój mechanik jak mnie zobaczy z kolejnym genialnym pomysłem na rzeźbienie i to w expres czasie to mnie zabije ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@ImeNs geberalnie samemu ogarniesz, tylko żeby jakoś to wyglądało. Trzeba ladnie otwornica w błotniku wyciąć, podłączyć to na szczelno, zasilikonowac dziurę itd.

Ps. Potrzebuję maglownica do sorento takiej jak Twoja
@ImeNs: jak ten snorkel jest montowany? jakiś punkt wsparcia na karoserii? Ja robiłem sam, do tego wyrzuciłem króciec snorkel <-> filtr powietrza, bo to szczelne by nie było napewno
@Drail: na słupku za pewne jest na nity a reszta na śruby do karoserii. Tak podejrzewam. Zdjęcia tego egzemplarza pochodzą z bułgarskiej grupy. Tam się czegoś więcej dowiedzieć to jest ciężko
@Tonari_Totoro: kusi mnie żeby sobie samemu to zrobić. Moje auto to jedna wielka rzeźba wiec gorzej wizualnie już być nie może ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jedynie nie bardzo mam pomysł jak z tych 110 zrobić redukcje na 75. Biorę pod uwagę redukcje od kibel rury XD
Chyba ze zadzwonię jutro do sklepu czy tam jest jakaś redukcja, bo na zdjęciu tak to trochę wyglada (na zdjęciu snorkla