Wpis z mikrobloga

Mireczki majstry prośba o poradę. Różowa kupiła szafkę na buty, której plecy wkręcane są do ściany, a reszta opiera się na dwóch nogach. No odrobinkę nie podumała, bo szafka ma stać obok skrzynki elektrycznej xD. Jak myślicie, w jaki sposób wkręcić w ścianę z żelazobetonu taką oto śrubę? Zrobić odwiert o mniejszej średnicy i wkręcić te śrubkę? Na moje, to ona jest do drewna, albo ogółem do dupy. Ja bym dał kołeczki rozporowe klasycznie. W ogóle plan jest na początku przykleić listwę, która ma być przytwierdzona do ściany na taśmę tesy. Przecież obciążenia wertykalnie będą minimalne. Jak odpadnie, to wtedy kołeczki. #!$%@? ale dylemat mam, help.
#majsterkowanie
Pobierz
źródło: comment_16500196135QEt4yWAlW9dD1WEzgcTWm.jpg
  • 19
ak myślicie, w jaki sposób wkręcić w ścianę z żelazobetonu taką oto śrubę?


@Krachu: użyć kołka rozporowego, wkręcanie samego wkręta w nawierconą ścianę nie ma większego sensu. Jeśli to jest obok rozdzielni, to nie powinno być problemu, jeśli zaś pod, to dobrze ci radzę, zanim zaczniesz wiercić, użyj wpierw detektora do wykrywania przewodów.

Klejenie może się sprawdzi, a może nie sprawdzi, to mocowanie wcale nie będzie przenosić takiego niewielkiego obciążenia, każde
@Krachu jest taki klej co się nazywa mamut, ojeb na okrągło, przycisnij i jak wyschnie, to jak nie daj Boże gaz ci #!$%@? w chacie to masz gwarancję że szafka na buty poleci z kawałkiem ściany więc buty nie wypadną (chyba że się drzwiczki otworzą)