Wpis z mikrobloga

Usiadłem w ogródku jednej z restauracji w #lodz by zjeść obiad. Przy stoliku obok siedziały dwie zadbane i atrakcyjne dziewczyny, które miały około 19-21 lat.

Stoliki były ustawione blisko siebie i dzięki temu oprócz jedzenia dostałem także "bilet" w pierszym rzędzie na posłuchanie o czym te dziewczyny ze sobą rozmawiają.

Poniżej kilka cytatów:
-Ty dalej jesteś z Rafałem?
-A wiesz, że była dziewczyna mojego ex ogląda moje relacje na instagramie? Nieźle, co?
-Zobacz, ona (jakaś jeszcze inna dziewczyna z instagrama) ma 15 tysięcy obserwujących i 600 komentarzy pod postem! :o
-A Ty przespałabyś się z Maćkiem?
-Stara, chodźmy dzisiaj do klubu się #!$%@?ć

Do tego te ich dialogi kończyły się na wymianie 3-4 zdań i zmiana tematu, a każda patrzyła w swój telefon i na koniec dały zjebki kelnerowi (zwykły, prosty chłopak, pewnie student), bo już czekają 15 minut na jedzenie, a są bardzo głodne XD

To doświadczenie zachęciło mnie do pewnych wniosków.

Mam 25 lat, w swoim życiu poznałem mnóstwo kobiet, ponad 40 randek (pozdrawiam wszystkich mirków, którzy czytali moje posty z #tinder i których wspierałem oraz doradzałem na FB) i z przykrością musze powiedzieć, że dziewczyny są po prostu puste oraz monotematyczne, a co za tym idzie nudne.

Nie mają żadnych zainteresowań, nie są ambitne, nie wyznają żadnych wartości, a ich rozmowy nie niosą za sobą żadnych merytorcznych wniosków, refleksji czy przemyśleń.

Przez całe swoje życie poznałem zaledwie 3 kobiety, które są przedsiębiorcze, interesują się światem, można z nimi porozmawiać na ważne tematy i doradzić się z rozwiązaniem swoich życiowych problemów.

Mówi się, że to faceci ciągle myślą tym "drugim móżgiem", ale odnoszę wrażenie, że to świat kobiet zaczyna się i kończy tylko na sprawach dotyczących relacji damsko-męskich i zabawie.

Dopuszczam do siebie myśl, że wokół mnie może być pełno wartych uwagi kobiet, ale zwyczajnie nie było dane nam się poznać.

Jednak każdego dnia dostajemy setki przykładów, jak kobiety są piękne na zewnątrz i absurdalnie puste w środku. Wystarczy wejść na portale randkowe lub social media, by przekonać się o czym mówię.

Od 2 lat mieszkam z dziewczyną, która znalazła się w gronie ww. 3 kobiet, ale znalezienie mojego diamentu kosztowało mnie przebrnięcie przez dziesiątek randek i kilka głębokich ran serca, które już nigdy się nie zagoją, bo to zmienia człowieka (kto był zdradzony, ten wie o czym mówię)

Dlatego nie wyobrażam sobie, bym ponownie odnalazł w sobie siły na babranie się w tym bagnie i podziwiam każdego, kto wciąż wierzy i walczy o znalezienie swojej życiowej miłości - niezależnie od numeru pesel.

Podsumowując, mam dla Was dwa wnioski:
1) #niebieskiepaski dbajcie o swoje diamenty, by ich głupio nie stracić, bo my też mamy swoje za uszami.

2) #rozowepaski nigdy nie stworzycie zdrowej relacji z dojrzałym mężczyzną grając tylko jedną kartą w postaci ładnego wyglądu, bo na dłuższą metę jest to dla nas strata czasu. My też chcemy czuć w Was oparcie w trudnych dla nas momentach, a siłą rzeczy by to zapewnić trzeba być zaradnym i stale poszerzać swoje horyzonty.

#przemyslenia
  • 60
@BlackBlack oceniasz kobiety na podstawie tindera. Jestem skłonny stwierdzić że większość kobiet, tak jak mówisz "perełek" nawet by go nie założyło. Idź gdzieś gdzie są wykształceni, inteligentni ludzie, np. Na koncert jazzowy to się przekonasz, że istnieje dużo fajnych kobiet.
Tinder to apka do ruchańska i atencji, normalna kobieta raczej nie potrzebuje do tego aplikacji..
@BlackBlack: mnie się trafiły dwie takie lambadziary ćwiczące obok na siłce, 15 minutowe kardio skończyłem w 5 minut bo nie dało się słuchać tego #!$%@? xD

Jedna studentka psychologi, a wiem bo jęczała że trzeba wracać na uczelnie bo na zdalnych mogła spać, koleżanki jej pomagały i tak się super studiowało, imprezy, paznokcie i fryzjer i jeszcze zdążyły kogoś obgadać, w 5 #!$%@? minut. XD
nie tragedia. Nie moj poziom intelektualny i tyle. Ale kim ja jestem zeby bronic komus byc i cieszyc sie z pilki noznej? ( ͡° ͜ʖ ͡°) kazdemu wg potrzeb. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@little_muffin: Racja, dla Ciebie by było dość ciężkie zapamiętać te wszystkie nazwiska, statystyki i wyniki. Każdemu zgodnie z potencjałem intelektualnym.
@BlackBlack: myślę że to taki typowy błąd poznawczy, facetom wkładane do głowy jest że wszystkie kobiety są 'święte'. Gówno prawda. Ilu znasz kolesi którzy są sebiksami, amebami których jedyną rozrywką jest chlanie w weekend? Sporo. Teraz weź po uwagę kobiety i wnioski nasuwają się same.
Nie mają żadnych zainteresowań, nie są ambitne, nie wyznają żadnych wartości, a ich rozmowy nie niosą za sobą żadnych merytorcznych wniosków, refleksji czy przemyśleń.


@BlackBlack: ludzie generalnie są do dupy, a dwa pustaki niczego tutaj nie zmieniają. Masa ludzi nie interesuje się niczym, poza #!$%@? chleba i chlaniem. To jest normalne. Spójrz choćby na popularność polskich kanałów popularyzujących naukę - jak któryś osiągnie ze 100 tysięcy wyświetleń pod filmikiem, to już
@F1A2Z3A4: bo ty juz na pewno wiesz jaki ja mam potencjal intelektualny i co ja bym byla w stanie spamietac. Nie interesuje sie pilka nozna, ale znam wiekszosc popularnych pilkarzy. Nie ma nic zlego w posiadaniu takiego hobby, po prostu bawi mnie wieczne wywyzszanie sie wykopkow jakie to laski sa tepe, a jacy to wy - mezczyzni - jestescie intelektualnie nadrzedni, kiedy i malowanie paznokci i patrzenie na chlopow ganiajacych za
BlackBlack: Szukałeś na tinderze i dziwisz się, że znalazłeś odpad? Nie no, super grupa badawcza mordo. To jakbyś do burdelu poszedł i powiedział, że większość kobiet jak się im zapłaci to się zgodzą na seks, poza tym ubierają się nieskromnie i tylko mała część się szanuje, bo powiedziały, że np. anal w ogóle nie, a inne to ok, ale za dopłatą. To ja już wiem czemu pan nie jest naukowcem xDD
Nie mają żadnych zainteresowań, nie są ambitne, nie wyznają żadnych wartości, a ich rozmowy nie niosą za sobą żadnych merytorcznych wniosków, refleksji czy przemyśleń.

Mówi się, że to faceci ciągle myślą tym "drugim móżgiem", ale odnoszę wrażenie, że to świat kobiet zaczyna się i kończy tylko na sprawach dotyczących relacji damsko-męskich i zabawie.


@BlackBlack: w punkt. Obiema ręcoma się podpisuję.

"Mnie to nie interesuje", "Ty się musisz zawsze wymądrzać" itd.

-ALE
@little_muffin: Czyli zaczynasz od tego:

myslisz, ze nie ma facetow, ktorzy gadaja tylko o dupach i meczach? ( ͡° ͜ʖ ͡°) to czy czlowiek jest interesujacy czy ogarniety nie zalezy od plci.

Potem to:

Nie moj poziom intelektualny i tyle. Ale kim ja jestem zeby bronic komus byc i cieszyc sie z pilki noznej?

A na końcu ten fikołek

Zle jest tylko ocenianie ludzi przez pryzmat jednego
@F1A2Z3A4: chodzilo mi o typ osoby, ktora gada tylko o meczach, dupach, autach - prostego czlowieka bez zadnych zainteresowan tak na prawde. Jak lubisz pilke, ale czasem poczytasz dobra ksiazke czy lubisz sie rozwijac na inne sposoby - to z kazdym, wszedzie znajdziesz wspolny jezyk. Pierwszy komentarz nie oddawal tego o co mi dokladnie chodzilo.
@BlackBlack: ciekawe czyje zycie kreci sie wokół relacji damsko meskich, skoro sluchajac rozmowy dwoch osob od razu wartosciujesz je jako potencjalne partnerki? nie ich zadanie podobac sie, kiedy spedzaja czas ze soba w kawiarni
doskonaly przyklad jak wciaz kobiety traktowane sa przedmiotowo i niech ktos powie, ze ruch feministyczny nie jest potrzebny (chodzi mi o zmienianie swiadomosci spolecznej i zwalczanie seksizmu)
jak juz ktos wyzej pisal - co cie obchodzi o