Wpis z mikrobloga

@buczubuczu:

na 3 pasach możesz. Na dwóch w jednym kierunku JUŻ NIE (o ile mnie pamięć po teorii na auto, dużego i moto nie myli).


Piszesz o drodze dwukierunkowej. Autostrada jest drogą jednokierunkową.

10.
Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 i 7:
1) na jezdni jednokierunkowej;
2) na jezdni dwukierunkowej, jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu
@ruphert:

Na koniec warto dodać, że w Polsce można i to jest błąd. W całej Europie jest to zakazane, mamy dziurawe i koślawe przepisy.


Z drugiej strony jak ktoś jedzie cały czas lewym to co innego można zrobić? W takim przypadku wyprzedzenie z prawej strony jest dużo bardziej bezpieczne niż siedzenie na zderzaku i miganie światłami uprawiane przez samoistnych władców autostrad.
@SzubiDubiDu: jezeli w danym kierunku są conajmniej 2 pasy ruchu w jedna i druga strone przedzielone pasem zieleni to mozna wyprzedzac, jak sobie wyobrazasz manewry jadac przepisowo skrajnym prawym i mając ciągle idiotow na srodkowym chociaz prawy jest wolny, dajmy na to na obwodnicach krakowa. Masz walić z prawego skrajnego na lewy skrajny zeby po wyprzedzeniu wrocic na skrajny prawy? xD to dopiero by bylo idiotyczne i niebezpieczne
@SzubiDubiDu: Wyprzedzanie z prawej strony staje się możliwe wtedy, gdy znajduje się ona w terenie zabudowanym i ma co najmniej dwa pasy ruchu przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku. Poza terenem zabudowanym konieczne są co najmniej trzy pasy ruchu w tym samym kierunku (art. 24 ust. 10 ustawy Prawo o ruchu drogowym).
@SzubiDubiDu: wiem, że w "pewnych" warunkach można wyprzedzać z prawej, ale raczej tego nie robie bo mój gruz z silnikiem 1.1 jak jedzie szybciej niż 90km/h to boje się, że mi silnik wypadnie