Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy warto mieć dzieci?
Zbliżamy się z różową do 40stki, tak że czasu na decyzję zostało naprawdę mało.
Osobiście jestem raczej sceptyczny. Lubię spokój. Nie bardzo wierzę w zajebistość życia jako takiego.
Partnerka mocno nie ciśnie, ale od czasu do czasu temat się pojawia i jest raczej za.
Rodzinka dla odmiany regularnie nęka nas upominaniem się o potomstwo. Zwłaszcza matki.
Teoretycznie to wszystko no-brainer - nie powinno się decydować na dziecko w takiej sytuacji.
Jednak w praktyce mam wątpliwości.
Obawiam się, że związek mi się rozleci, będę zgorzkniały, partnerka mnie znienawidzi za "zmarnowanie życia" i takie tam.
Jak tak patrzę po znajomych to też większość sobie chwali.
Tak że nurtuje mnie to.
Jakieś porady? :-)

#dzieci #rodzina #psychologia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6255d2e07c53968b7088d969
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli nie ma w was pragnienia posiadania dziecka, to go nie sprowadzajcie na świat. Chętnie powiedziałbym to swoim rodzicom zanim mnie zmajstrowali. Jeśli to pragnienie jest, to wasz wiek moim zdaniem jest idealny. 20 letni rodzice zwykle popełniają ogrom błędów, a do tego wciąż są na dorobku, a ich związki się rozpadają.
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli zdecydujecie się na dziecko, musicie przygotować się na to, że cały swiat wywraca się do góry nogami i nic nie jest już takie samo. Wiem: ciężko sobie to ogólnie wyobrazić i ja na przykład nie wiedziałem o co chodzi ludziom, którzy tak mówili dopóki nie urodził mi się syn.
Nic już nie jest takie samo i przede wszystkim na nic nie ma czasu. Przygotujcie się na jego wieczny brak.
AgresywnyKarp: @Jonn: No właśnie @Kingside: ma 100% racji. Moi zrobili mnie gdy mieli 40 lat i tak naprawdę czułem, ze byłem wychowywany przez dziadków a nie rodziców. Rocznica w mentalności czy ogarnianiu rzeczywistości miedzy toba gdy masz 15 lat a Januszem 55 lat jest kolosalna, taki ojciec nie pójdzie z toba pokopać piłki bo w wieku 50+ jedyne o czym już marzy to spokoj po pracy, żadnych mądrości tez
Jak tak patrzę po znajomych to też większość sobie chwali.


@AnonimoweMirkoWyznania: Nie wiem jak blisko jesteś ze znajomymi, ale żałowanie rodzicielstwa to topka społecznego tabu o której zwykle nie mówi się nawet partnerowi, co dopiero "znajomym". Odkurz jakieś wątki na reddicie, gdzie ludzie w sposób wystarczająco anonimowy do takich zwierzeń wypowiadają się, jak żałują konieczności wychowywania niepełnosprawnych dzieci.

Czy warto mieć dzieci?

Decydując się na dziecko spełniasz swoją potrzebę kosztem innego
@AnonimoweMirkoWyznania: nie róbcie krzywdy dziecku które będzie miało staruszków rodziców. Jeżeli teraz masz wątpliwości i nie czujesz tego to odpuść sobie. Chodzenie na wywiadówki i pytanie nauczycielki czemu dziadek przyszedł zamiast ojca? Miałem paru znajomych którzy mieli rodziców dużo starszych i tam albo był zimny wychów albo przegięcie w drugą stronę i dziecko było za chuchane na śmierć.
Z drugiej strony nie ma nic piękniejszego niż rodzicielstwo i znam masą ludzi
@AnonimoweMirkoWyznania: Spotkałem ostatnio na jednej domówce babkę, u której jakoś tak wyszło, że każde pokolenie ma dziecko w okolicach dwudziestki.

Sama się śmiała lekko ze swojej córki jak niby rozpoznawała rysy twarzy na usg 3D, bo ona tam widziała ziemniaka i że w ogóle z perspektywy czasu jest zadowolona, iż dzieci (dwójkę) miała tak szybko, ale zdecydowanie powiedziała też, że dzieci są "mocno przereklamowane".

Na początku mnóstwo roboty i niewyspania, potem
@AnonimoweMirkoWyznania: @dontuknowimloco dobrze i kompletnie to podsumował. Rodzicielstwo ma swoje ciemne i jasne strony.

Moim zdaniem warto pytać ludzi którzy maja podobny styl życia do twojego i którzy sa ci w stanie udzielić wyważonej odpowiedzi jakie sa wady jakie zalety, jak sobie radzą z konkretnym problemem itd.

Ja pierwsze dziecko mialem w podobnym wieku jak twój. Ma to swoje oczywiste wady (szybciej cie ogra w pilke) ale i mnóstwo zalet (rozsadek,