Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki!
Szukam do kupienia nowego TV. Zależy mi głównie na ps5, ale też Netflixie, Amazonie itd. Mam wybrane obecnie 3 modele:
PHILIPS 55OLED706 55 OLED
HISENSE 65U8QF 65" QLED - czytałem, że jest tu "oszukane" hdmi 2.1, nie wspiera 120hz. Z drugiej strony, czy ma to w tym przypadku aż takie znaczenie?
SAMSUNG QE65Q80A 65
Czy możecie któryś polecić? Ewentualnie jest może lepszy jakiś inny model, chciałbym się zmieścić w 4500.
Z góry dzięki!
#telewizory #ps5 #konsole #philips #samsung
  • 38
@Talos111: ja się tylko wypowiem na temat 120hz. Jeżeli grasz multi w grze która obsługuje to jesteś lepszy, mi od razu ratio skoczyło. Natomiast ja polecam philipsa ze względu na ambilight. Ta funkcja wydaje się bzdura ale tylko do momentu jak odpalisz to w domu do filmu. Jest świetne.
@Talos111: Trochę droższe ale szukałem długo swojego telewizora i wybrałem sony 75".
TCL 65C825 dużo stref podświetlania 160
SONY X90J ładny obraz, świetne upłynnianie z regulacją i dodatkowe funkcje wpływające na jakość obrazu. ale mało stref i przy jasnych napisach widać. HDR razi po oczach tak jak powinien. Występuje w 75" dlatego go wybrałem.
@Talos111: Jeśli masz miejsce na 65" to nie myśl nawet o 55. Samsung q80a był bardzo długo(jeszcze ze 2 tyg temu) po 4k i w tej cenie był spoko natomiast za 4,5 myślę, że nie warto. Jeśli masz możliwość to dołóż do tego tcl c825, może częściowo na raty jeśli nie chcesz za dużo gotówki wypłacać.
Dzięki wszystkim za opinię. Wahałem się między tymi trzema, teraz waham się między 6 xD. Z jednej strony fajnie mieć 65", z drugiej dużo dobrego słyszałem o ambilight, ten Sony X90J też wygląda kusząco... Wybór jest ciężki :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Talos111: po pierwsze weź jak największy, a potem najlepszy w tym rozmiarze w twoim budżecie.
Przez 3 dni będzie ci się wydawał ogromny, ale jak się po kilku dniach przyzwyczaisz to stwierdzisz że i jeszcze większy by pasował
@piker: Ale wiesz, że jest ciemny bo go widziałeś czy jest ciemny dlatego, że tak wyczytałeś? ( ͡° ͜ʖ ͡°) @Talos111 mam LG B1 i polecam ten model oraz przy okazji nie słuchać tutejszych znafcuf…


@rbbxx: Oglądałem, niejeden raz. To jest ciemne jak diabli, nawet seria C nie dorównuje jasnością LEDom, a B jest zauważalnie ciemniejszy. W nocy każdy OLED jest super, ale ja w dzień
@piker: Czyli nie widziałeś ale wiesz lepiej bo tak.
W SDR (czyli normalna TV i 99% treści na youtube) B1 i C1 to praktycznie ta sama jasność a niewielkie różnice na poziomie "szalonych" ponad 100 kandeli są tylko w przypadku malutkich (jak penis plusującego Kamilka) fragmentów obrazu w HDR. Trochę ponad 100 kandeli a Ty piszesz o tym, że jest strasznie ciemny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Skoro
@rbbxx: Wybacz, ale nie skomentuję tego lania frustracji. Zakładam, że kupiłeś ten tv, to sobie tłumaczysz taki wybór, to oczywiste. Ale nie przekonuj ludzi, że nie zauważą różnicy między 600 nitami szczytowo (B), 750 (C) a ponad 1000 w porządnych matrycach LED, bo to po prostu kłamstwo.

To wiedzą nawet dzieci ale zaskoczę Cię, nie każdy potrzebuje TV do oglądania w ogrodzie czy na balkonie ( ͡° ͜ʖ ͡
Ale nie przekonuj ludzi, że nie zauważą różnicy między 600 nitami szczytowo (B), 750 (C)


@piker: Odnoszę się tylko i wyłącznie do obu modeli oledów od LG. 600 vs 750 na jakiej powierzchni? Potrafisz w ogóle zinterpretować to co widzisz? Bo ludzie z RTINGS i ja również tak.
Otóż ta różnica 600 vs 750 jest tylko na max 10% powierzchni ekranu i powyżej się zaciera a od 25% C1 jest nawet
Pobierz rbbxx - > Ale nie przekonuj ludzi, że nie zauważą różnicy między 600 nitami szczytowo...
źródło: comment_1649795559rsDNmrq1Ts2AUy2L8oidNa.jpg
@rbbxx: rozmowa o tv gdzie op nawet nie wybiera pomiędzy b i c ale ktoś obraził twój sprzęt wiec już udowadniasz wszystkim ze jest najlepszy( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z xboxem od dwóch generacji tutaj robisz to samo.

Serio nie widzisz jak bardzo wszyscy maja twoje wywody w dupie?

I jeszcze te twoje wpisy „leki” „weź leki” „lecz się”( ͡° ͜ʖ ͡°)