Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki!
Szukam do kupienia nowego TV. Zależy mi głównie na ps5, ale też Netflixie, Amazonie itd. Mam wybrane obecnie 3 modele:
PHILIPS 55OLED706 55 OLED
HISENSE 65U8QF 65" QLED - czytałem, że jest tu "oszukane" hdmi 2.1, nie wspiera 120hz. Z drugiej strony, czy ma to w tym przypadku aż takie znaczenie?
SAMSUNG QE65Q80A 65
Czy możecie któryś polecić? Ewentualnie jest może lepszy jakiś inny model, chciałbym się zmieścić w 4500.
Z góry dzięki!
#telewizory #ps5 #konsole #philips #samsung
  • 38
@Ale_co_to: No już, już Kamilku, Tata woła do kąpieli.

Kiedy znowu wrzucisz zdjęcie swojego C1 w ciemnej piwnicy? Dawno się nie chwaliłeś na łykopie a w realu nie masz komu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przy okazji Kamilku. Gdyby trzeba było coś jeszcze sprostować to mnie bez obaw wołaj, pozdrawiam.
Mam wiedzę, której Ci brak i chętnie się nią z Tobą podzielę, przecież wiesz ( ͡° ͜
@rbbxx: Nie interpretuję żadnych z wyników, podaję to, co deklaruje producent. Bo jeżeli wierzyć pomiarom, to BX/B1 ledwie dobija do tych 600 nitów (choć inni producenci zwykle zaniżają osiągnięcia) i to tylko w trybie HDR, w SDR ledwie przekraczając 500nitów (w każdym pomiarze częściowym i całościowym). Możesz sobie sprawdzić na tym kochanym RTINGS, że nawet wyższe serie OLED pod kątem jasności obrywają nawet od niskopółkowych QLEDów.

Zachowujesz się jakby OLED był
@piker: Daj mi spokój z ledami, kto to jeszcze w ogóle kupuje, prócz emerytów oglądających "Pytanie na śniadanie" w ogrodzie i bojących się wypaleń?

Jeśli jednak lubisz bezmyślne walenie po oczach w nocy i przy okazji podświetlony na szaro spory fragment ekranu, który miał być czarny to Twoja sprawa. Problemem niektórych ledów jest to, że faktycznie mają tę wyższą jasność od oledów z tym, że nie do końca radzą sobie z
Daj mi spokój z ledami, kto to jeszcze w ogóle kupuje


@rbbxx: Blisko 90% klientów. Prognozowana sprzedaż OLED ma w tym roku stanowić niecałe 13% ogółu sprzedanych telewizorów i to tylko dlatego, że Samsung zaprezentował swój pomysł na tą technologię. Telewizory plazmowe też były (pod większością względów) lepsze od ówczesnych LED, ale miały dyskwalifikujące dla niektórych wady (jak wysokie zużycie energii elektrycznej czy... retencja).

Jeśli jednak lubisz bezmyślne walenie po oczach
Dzisiejsze TV mają po grubo ponad setkę stref


@piker: sony x90j 65" i 75" ma 32 strefy. 4 wzdłuż i 8 w dół.
Aby było dużo to tcl ma sporo lub trzeba wydać ponad 10k zł na topowe modele.
Samsung w tym przedziale cenowym 5k zł ma coś około 50 stref.
@Talos111: to różnicę na plus zauważysz w każdym jednym z wyżej podanych.
@QoTheGreat: No i właśnie dlatego czekam na lineup HiSense na 2022, bo tam ponad 100 stref jest już w 55 calach (to idzie dorwać poniżej 700usd), a 65 ma 360 stref. Do tego 1200cd/m2 w piku (w trybie HDR, żeby była, nomen omen, jasność), niski lag input, wszystkie możliwe tryby 4k (włącznie ze 120hz VRR). Nie bez przyczyny przez pewien czas to był najlepiej sprzedający się telewizor w US. Teraz kosztuje
@piker: hisense w USA miał też w zeszłym roku model z podwójna matrycą. Spodnia część fhd pełniła rolę podświetlania.
Po co lutować pojedyncze ledy jak można wykorzystać starą technologię i tylko dobrze to połączyć.
@QoTheGreat: Nie śledziłem całego lineupu, HiSense jak to Chińczycy - pełno modeli bez ładu i składu. Nie każdy wyższy model ma HDMI 2.1, na czym graczom bardzo zależy, co jest głupotą praktykowaną nawet przez... Sony (XH90 miał, a teoretycznie lepszy XH95 już nie).

Mam nadzieję, że w lineupie na ten rok HDMI 2.1 to już będzie standard, i to nie jedno czy dwa, a wszystkie. U wszystkich producentów.
@piker: jeszcze, żeby hdmi 2.1 pc i laptopy miały. Do dziś chyba próżno szukać czegoś budżetowego.

Na szczęście dla mnie android tv w sony umożliwia odpalenie 99% plików z zatoki w 4k hdr i dts. Ostatnio około 50gb apocalypse now łyknął przez wifi. Lan tam jest tylko 100mbps. Można vlc lub kodi zainstalować i jest wtedy dużo opcji konfiguracyjnej. Samsung w przypadku plików podobno leży.
@QoTheGreat: To prawda, w tanim sprzęcie jest problem, aczkolwiek tu chodzi głównie o konsole - a zarówno Xbox Series X jak i Playstation 5 odpowiednie zlącze mają. Do PC zawsze można się ratować przejściówką z thunderbolta, na Macbookach i RTX2070 działa.

A tak swoją szosą, to HDMI już dawno powinno zdechnąć. DisplayPort ma same zalety, przede wszystkim może być używany na kablu USB-C, więc de facto powoli byliśmy zmierzali do momentu,
@piker: displayport nie ma Arc, kanału zwrotnego audio. Niezbędny w mojej konfiguracji z amplitunerem kina domowego. Dźwięk z telewizora z kodi idzie do amplitunera.
U innych użytkowników może być na odwrot, dźwięk z konsoli idzie do telewizora.
Nowy standard powinien zostać wdrożony nowe hdmi i dp to grube knagi jak kciuk, kosztujące majątek. Podobno trudne w produkcji z masą odpadów.
@QoTheGreat: Co? Nic z tego nie zrozumiałem. Chyba nic widziałeś DisplayPorta na oczy. ¯_(ツ)_/¯
Mam wszystkie monitory w domu podłączone kablami DP głównie dlatego, że są cieńsze, niż HDMI i mniej problematyczne (nawet R5 340x daje 4k60, po hdmi tylko 30hz). Poza tym dziś DisplayPort może mieć fizycznie zlącze DisplayPort, mini DisplayPort i USB-C. Oczywiście kanał zwrotny dało by się zrealizować, kwestia zainteresowania (można to zrealizować chociażby w standardzie USB). Ten
@piker: Kolega chyba z grami przesadził:) ludzie podłączają do tv aplitunery i zależy im siłą rzeczy na hdmi arc czy cec. kanał zwrotny adio przez dp? w standardzie USB? Panie, coś pan?
@piker: Kolega chyba z grami przesadził:) ludzie podłączają do tv aplitunery i zależy im siłą rzeczy na hdmi arc czy cec. kanał zwrotny adio przez dp? w standardzie USB? Panie, coś pan?


@wojciet: Kolega chyba nie ma bieżąco z techniką. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Podłączam sobie do Macbooka stację dokującą, a na niej ekran 4k, 1GbE, dysk nvme i to wszystko jednym kabelkiem USB. Aaa, i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@QoTheGreat: i jak ten 75", nie za duży? Obecnie mam 50" i wg miar to 75 będzie na długość mojej szafki RTV.
Mam dylemat Sony 75x94j za 7000 zł czy hisense 65u7hq za 4500 zł.
@anthoris: znajomy kupił Philipsa 65" i płacze, że mały. Ja na rozmiar 75" nie marudzę. Miło też się pierdyknąć na ziemię pod tv i z tego poziomu z bliska oglądać tv, więc dla mnie nawet jakby był 2x większy to nadal na plus.
Tego sony będę reklamować, bo tuż po zakupie jakieś plamy wyszły na matrycy jakby pomazany klejem między warstwami. Nie spotkałem się z podobnym przypadkiem w sieci.
Ogólnie jestem