Wpis z mikrobloga

Dziś pierwszy raz zobaczyłam na żywo efekty działań ruskich trolli. Byłam u fryzjerki, gdzie klientkami były jeszcze 2 starsze babeczki (na oko jedna ok. 50lat, druga ponad 60). Ich rozmowa przebiegała mniej więcej tak:
- powiem Pani, że mnie Ci Ukraińcy zaczynają drażnić. Za dużo się im daje, a z przyznaniem nr PESEL to już w ogóle przesada!
- Nooo, jak my wyjeżdżaliśmy do innych krajów za chlebem, to nikt nam tych numerów nie dawał,
- ci Ukraińcy to są już wszędzie. Częściej słychać ich język niż polski. Ja to już nawet boję się wyjść z domu.
- bo wie Pani, to wszytko to jest akcja przesiedleńcza. Zaraz Ukraińców tu będzie więcej niz Polaków i będą kazać nam się uczyć ich języka. A na Ukrainę przyjadą Żydzi i oni tam zamieszkają, bo to ziemie bogate w minerały.

Wtf? Gdzie w tych ludziach odrobina współczucia i zdrowego rozsądku? Baba boi się wyjść z domu, bo spotka Ukraińca? A co oni? Jacyś trędowaci?
I to mówiły starsze kobity, których pewnie rodzice i dziadkowie doświadczyli wojny ma własnej skórze.
#ukraina
  • 18
@odidouo1: moi dziadkowie, którzy mają +/- 80 lat mają zdanie podobne do dwóch pierwszych punktów, pozostałe imo z dupy wyjęte. raczej o ich opinie nie obwiniałbym ruskich trolli. taka mentalność starszych osób czyt. grzybów
Ukraińców można tylko kochać i na wszystko się zgadzać, bo inaczej jest się ruską onucą, albo łyknęło się ruską propagandę? Zachowajmy zdrowy rozsądek.


@pwone: wiesz, że dwa pierwsze punkty są kompletnie z dupy, bo od lat każdy legalnie pracujący w Polsce obcokrajowiec musiał wyrobić PESEL i tak samo jak wyjeżdżasz do innych krajów to wyrabiasz sobie ich numery, w obu tych przypadkach nie wiąże się to ze specjalnymi korzyściami?
@odidouo1 a może to nie ruskie trolle tylko ukraińskie dzikisy -zbrodniarze wojenni.Te starsze osoby być może doświadczyły rzezi jaką zaoferowali im ukraincy. Moja babcia mi opowiadała jak brata jej ojca (mojego pradziadka) zabili siekierami tylko dlatego ze byl polakiem. Brat pradziadka mial wtedy 8 lat. Odrąbali mu ręce siekierami a następnie rozłupało czaszkę. Nie dziw się ze niektóre starsze osoby sa przeciwne mając takie wspomnienia. Karma wraca. Widocznie teraz Bog ich kara
@KolegaCzlowieka to może ich rodzice mieli takie doświadczenia w rodzinie. Takich historii jest mnóstwo, Ukrainiec był gorszy dla polaka niż rusek i niemiec razem wziety. Pomagajmy jak najbardziej, ale pamiętajmy o historii i bestialstwie upa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@odidouo1:

Gdzie w tych ludziach odrobina współczucia i zdrowego rozsądku?

Na tym się wychodzi na minus. Polacy oczywiście są tak bogaci, że nas stać, pewnie- dajmy wszystko, najwyżej historia ugryzie nas w dupę po raz n-ty.
Już nie wspominam tego śmiesznego rzygania empatią, którego jeśli nie uskuteczniasz, to jesteś onucą.