Wpis z mikrobloga

@monarchista: dla mnie też. Każdy mi mówi że oni więcej zarabiają. Zarobią 2k dolarów to mogą sobie kupić dobry tv. Polak na ten sam musi tyrać np 3 miesiące na porównywalnym stanowisku i wtedy zaczyna się odpalenie xD
Jesteśmy krajem biednym umysłowo i źle zarządzanym. Inflacja galopuje a my nawet nie zarabiamy średnio 1k dolarów netto
  • Odpowiedz
@zGdyniMlodyG: jeszcze smiesniejsze jest np. argumentowanie, ze ok szwajcar moze zarabia duzo ale tam jest wszytko mega drogie. a jakie ma byc? Z jakiej racji ma byc taniej niz u nas albo takie samo skoro kazdy zarabia wiecej wiec popyt jest wiekszy? xD zero wiedzy. co w ogole nie zmienia faktu, ze ten szwajcar za te pensje kupi zncznie wiecej tam niż my za naszą tu + ten szwajcar pojedzie
  • Odpowiedz
@monarchista: z tym drogim to też przesadzają. Co jest konkretnie drogie? W przełożeniu na poziom życia to taki Szwajcar za minimalną będzie żył znacznie lepiej niż polak robak. Szwajcar z klasy średniej czyli zarabiający 5k dolarów i Polak z klasy średniej czyli zaeabiajaxy 800 dolarów #pdk to już gigantyczna różnica.

Fajnie się patrzy gdy w Norwegii można zarobić 30k zl a potem szczęka ludziom opada gdy patrzą na
  • Odpowiedz
@monarchista: dla mnie wyznacznikiem jest elektronika, ciuchy, samochody. No sory ale jeśli można zarobić w Niemczech mieszkając z rodzicami i odkładać w krótkim czasie na w miarę świeże auto które w Polsce kosztuje tyle że trzeba zapieprzac na nie kilka lat no to o czym my mówimy xd
  • Odpowiedz
@zGdyniMlodyG: no w ogole to inna sprawa, ze jak ktos porównuje nas z za granicą to mówi ze tam tez bezdomni. a przepraszam #!$%@? mnie bezdomny interesuje, zebym ja sie do niego porównywał? xD bezdomni bedą zawsze i wszedzie. chodzi o poziom zycia ludzi ktorym chce sie pracować. nawet bez umiejetnosci ale pracują. Jesli w danym kraju mozesz za swoją pensje zyc lepiej niz w drugim to cena produktu nie
  • Odpowiedz
@nilfheimsan: O co innego mi chodziło, ja sam mam mieszkanie które kupowałem po cenie podłogi pod ścianami ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale sprzedawanie mieszkania z rzutem "pustym" nie ma racji bytu, o to mi chodzi.
  • Odpowiedz
a przepraszam #!$%@? mnie bezdomny interesuje, zebym ja sie do niego porównywał?


@monarchista:
Bo ten bezdomny będzie cię nagabywał, będzie zaczepiał wieczorami ciebie, twoja zone, twoje dzieci. Bedzie pił i szczał w miejscach publicznych, bedzie zabieral uwage sluzb ktore moglyby chronic w tym czasie ciebie. Niewielka masz wyobraznie.
  • Odpowiedz
@mendrix: A to nie jest tak, że są jakieś dwie różne normy pomiarów? Jedna zakłada istnienie ścian działowych a druga nie?
Pamietam, że czytałem o tym przed odbiorem swojego. I specjalnie pytałem dewelopera (mój akurat stosował tą korzystniejszą dla mnie)
  • Odpowiedz
szkoda, że korytarza i klatki sochodowej z windą nie doliczył


@kwaz1: Spoko, na Tajwanie doliczają powierzchnie wspólne do powierzchni mieszkania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz