Wpis z mikrobloga

Jakie znacie 'superfood' który jest tani i powszechnie dostępny, który można i warto jeść zarówno na masie jak i redukcji?

Ode mnie: Płatki owsiane, jajka, orzechy w moim przypadku masło orzechowe bo same orzechy są twarde i raz udało mi się na nich ukruszyć zęba.

Dodałbym też łososia ale on jest cholernie drogi.

#dieta #jedzenie #mirkokoksy
  • 15
  • Odpowiedz
@SargonofAkkad: jedynym i najlepszym superfood jest czerwone mieso czyli krowy, owce czy swinie. steki i wszytsko inne!

Platki owsiane ani orzechy czy orzechowe produkty zdrowe nie sa, jaja za to jak najbardziej!
  • Odpowiedz
@SargonofAkkad: tak, tak mieso jaest rakotowrcze. jpd. nie jedz jakis dziwnych przetworow typu kliebasy ale swieze dobre mieso. Oczywiscie mozesz dalej jesc jakies platki czy inne ziarna jak jakis ptak!
  • Odpowiedz
nie jedz jakis dziwnych przetworow typu kliebasy ale swieze dobre mieso.


@drGreen: no tak bo inne czerwone mięso niż kiełbasa i szynka wcale nie ma żelaza hemowego które jest odpowiedzialne za choroby xD
  • Odpowiedz
@SargonofAkkad: od kiedy to zelazo ktore lepiej sie wchlania niz zelazo z roslin powoduje choroby? Ci co spozywaja rosliny zazwyczaj maja anemie czyli niedobor zelaza. Widze, ze kolega ogladal psued dokumety weganskie z Netflixa
  • Odpowiedz
@drGreen: dosłownie dałem ci link do rządowej strony z bibliografią, jesteś niewidomy?

od kiedy to zelazo ktore lepiej sie wchlania niz zelazo z roslin powoduje choroby

Od zawsze, to nie działa tak że nagle ludzie się umówili że od jakiegoś dnia i godziny takie a takie rzeczy są niezdrowe tylko zawsze były
  • Odpowiedz