Wpis z mikrobloga

Co za kretyn XD I dlatego jestem zdania, że ANI JEDEN rusek nie powinien zostać wypuszczony z terytorium rosji, powinni tam żyć jak w jakimś wielkim getcie, odgrodzeni od świata. Rosja w której dorastałem już nie istnieje XD Rosja, którą widzisz dzisiaj i w której się wychowałeś nie zmieniła się od kilkuset lat, ty mongole, zawsze taka była. Młodzi w rosji nie różnią się niczym od starych Vasilijów srających za stodołą, ci tylko nie ukrywają tęsknoty za socjalistycznym sajuzem, a młodzi są bardziej powściągliwi. _No szkoda, szkoda tej *sytuacji* na Ukrainie. Mogę już odzyskać możliwość monetyzacji filmów na yt?_

#rosja #ukraina #bekazpodludzi #wojna
Pobierz kezioezio - Co za kretyn XD I dlatego jestem zdania, że ANI JEDEN rusek nie powinien ...
źródło: comment_1649693340SJ70gb9L3GBebP4Xd0qbeF.jpg
  • 72
via Wykop Mobilny (Android)
  • 76
@kezioezio: z jednej strony, masz rację z drugiej strony Rosja Jelcyna była nieco inna. Tak, była brutalna, była skorumpowana, niemniej jednak przynajmniej istniała w niej wolność słowa. Istniał Memoriał, nie zabito Politkowskiej, Jelcyna można było krytykować i robić z niego satyrę w ogólnokrajowej telewizji, a prezydent był w stanie przyznać się do Zbrodni Katyńskiej, przeprosić i dopuścić Polaków do archiwów.

Tak, to duża zmiana.
wszyscy są przeciwko nim i pomagają im radykalizować młodych.


@ShadyTalezz: No i co zrobią? XD Zaatakują? Odetną od swoich potężnych technologii? To oni bez nas zdechną, a nie my bez nich. Mam to gdzieś, mogą nas nienawidzić z całej siły, po prostu trzeba pokazać tym ludziom gdzie jest ich miejsce.

przesadzasz, takie demonizowanie wszystkich rosjan nie dość


@ShadyTalezz: Oczywiście, że nie demonizuję. W którym fragmencie gość dobrze mówi? Rosja w
@kezioezio:

No i co zrobią?

a no umocnią swoją władzę i oddalą ewentualną zmianę władzy

Rosja w której się wychował istnieje od wieków, dosłownie co kilkanaście lat kogoś napada,


w momencie w którym mówi, że w okresie 2006-2012 panowała tam większa wolność słowa, w szkołach nie szczuto na zachód, żyło się lepiej a młodzi ludzie myśleli, że Rosja jest na dobrej drodze do stania się częścią zachodniego świata.

dosłownie co kilkanaście
a no umocnią swoją władzę i oddalą ewentualną zmianę władzy


@ShadyTalezz: No i komu zrobią na złość? XD To sankcje pozostaną w mocy i będą dalej żreć piach. Na nowe technologie pieniędzy też nie mają, wojsko zostało zdemolowane. Nie mają nam nic do zaoferowania i nie mają nas już czym straszyć. Mogą sobie tylko siedzieć w chatce z goowna i nienawidzić zachodu, a jak spróbują podnieść rękę na nas, to zostaną
@kezioezio:

No i komu zrobią na złość?


?? nie chodzi o robienie na złość tylko poczucie zaszczucia

To sankcje pozostaną w mocy i będą dalej żreć piach.


znasz jakieś przypadki w historii, gdzie sankcje rzeczywiście pomogły obalić reżim? Bo ja tylko 1 - RPA. Cała reszta sankcji w hitsorii świata niestety była nieskuteczna pod tym względem, jedyne co robią to ograniczają rosyjski potencjał militarny do ataku na inne kraje i to
@ShadyTalezz: Kara za zbrodnie na Ukrainie musi być i temu służą sankcje. Rosjanie nie zasługują by żyć jak przed wojną. Każdy brak produktu i stanie w kolejkach to nic w porównaniu do zabijanych i więzionych w obozach Ukraińców. Ograniczanie rosyjskiego potencjału militarnego biorąc pod uwagę że mieszkam w Polsce (a ty? bo robisz wrażenie że nie) to już bardzo dużo.
Rosyjskie społeczeństwo hołubiło Putina: na każdego bohatera który trafił do łagru
@ShadyTalezz: Nikt nie mówił o eksterminacji. Tylko o tym że nie ma wygód i nie będzie. Nie ma przyszłości dla młodych i nie będzie. Będzie szarość i smutek, przez dziesięciolecia. A to paradne że mówisz o odpowiedzialności zbiorowej bo UE, szlachetna, postępowa UE, nakłada sankcje za decyzje PiSu na wszystkich Polaków wstrzymując fundusz odbudowy czy żądając milionowych kar i nikt nie mówi, że to jest niemoralne. A to tylko mieszanie w
@brajanek95:

Nikt nie mówił o eksterminacji.


to:

Tyle. To jest moment, w którym trzeba zrobić z nimi ostateczny porządek, bez względu na to, czy to 80 letni stary komuch, czy 20 pro zachodni rusek.


brzmi dla mnie jak eksterminacja.

Tylko o tym że nie ma wygód i nie będzie.


no nie, odcięcie rosji kompletnie od świata może oznaczać śmierć milionów ludzi, podobnie było w Iraku w latach 90.

A to paradne
@trzydrzwiowypentaptyk:

ale ich nie trzeba radykalizować, sami się do tych bojówek putlera zapisują.


część tak, inna część jest przekupywana i zastraszana, nawet kłamliwe rosyjskie sondaże podawały od 50 do 70 % poparcja dla wojny, gdzie duża część ludzi się w ogóle boi odpowiadać.

Ruscy neich się cieszą, że jeszcze nie ma dla nich obozów internowania na zachodzie


dobra bo już nie mam ochoty czytać takich obrzydliwych komentarzy daruj sobie

Płaczą nie
@kezioezio: oczywiscie randomowy polaczek powie ci lepiej jaka byla rosja w ktorej typ sie wychowal niz on sam XD. roman dobrze wypunktowal co WEDLUG JEGO OPINI bylo w latach kiedy on dorastal, co juz przez wojne na ukrainie nie wroci. ale lepiej wrzucic wszystkich do jednego wora, szczegolnie czlowieka ktorego jego polityczne poglady masz na tacy pokazane na jego kanale, typ ktory jak tylko mogl krytykowal putina i rosje w calosci
@trzydrzwiowypentaptyk:

Sa ludzie z empatią. 1% społeczeństwa? Centrum Lewada akurat nie jest rządowe i sondaże wyglądają podobnie.


po pierwsze, to pisałem, że tam ludzie nawet w ankietach boją się odpowiadać, zresztą autor tego filmiku mówił podobnie w jednym ze swoich filmów ale założę z dobrej woli, że 70% poparcia dla wojny jest prawdziwe - przy 140 milionach rosjan, to daje nadal ponad 40 milionów rosjan przeciwnych wojnie.

Ba, sam Nawalny twierdzi