Wpis z mikrobloga

Przez popsuty przełyk przegrałam życie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Dlaczego? Ano już Wam mówię i proszę o pomoc.

Otóż, jak sobie uprawiam intensywniej sport, a nie daj Boże biegam, to czuje palenie w gardle i w przełyku właśnie. Jakbym nie miała zastawki w żołądku czy co tam jest, tylko ten cały kwas mi podchodzi do ust.


Jak sobie poradzić z tą zgaga, refluksem czy innym gownem, żeby po prostu się męczyć jak normalny człowiek z oddechem i mięśniami, a nie z paleniem w gardle? Pomuszcie plz. ()

#choroby #medycyna #bieganie #mikrokoksy
  • 38
  • Odpowiedz
@Moseva: albo to może być Helicobacter jak ktoś wyżej napisał (miałem, ale nie wiedziałem co to i doszło do pęknięcia żołądka) jak rowniez przepuklina przełyku (również mam- jest to genetyczne schorzenie). Jeżeli masz ochotę to mogę powiedzieć szczegóły. Test na Helicobacter również jest z krwi i robię to do 3msc na wszelki wypadek, ale najbardziej dokładny będzie ze ściany żołądka podczas gastroskopii
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Moseva: ten mięsień co zamyka żołądek u niektórych się nie zamyka do końca, przepuklina się to chyba nazywa
  • Odpowiedz
@zeek
@Moseva
Przepuklina górnego zwieracza przełyku lub jak kolega wspomniał po prostu się nie domyka co powoduje refluks- konsultacja z lekarzem i leczenie farmakologiczne (IPP zapewne przepisze czyli taki środek który złagodzi działanie kwasu w żołądku) lub wykluczenie potraw/napojów które powodują refluks. Nie ma złotego środka, sama się nie wyleczysz a zwlekając możesz narobić większych szkód
  • Odpowiedz
@Moseva Pojęcia chyba nie masz ilu pacjentów ma ten problem. Idź do lekarza, u większości pacjentów inhibitor pompy protonowej, ew. z dołączonym prokinetykiem rozwiązuje problem całkowicie.
Czasem, jak są wskazania trzeba jeszcze bardziej szczegółową diagnostykę zrobić.
  • Odpowiedz
@Moseva: Możesz mieć helicobacter, możesz mieć GERD, przełyk Barreta, możesz mieć chorobę refleksową- tak jak kilka osób pisało gastrolog- komplet badań, gastroskopia.

Na szybko zobacz co wpływa na to, kiedy czujesz się gorzej. Nabiał (laktoza), gluten, słodycze, alkohol, tłuszcze - no wszystko. Dieta eliminacyjna i FoodMap
  • Odpowiedz
@Moseva: Kilka lat temu też miałem z tym duży problem, myślałem że mam refluks, ale te wszystkie omeprazole pomagały tylko na chwilę, więc zrobiłem gastroskopię (przez nos, też nieprzyjemne, ale przynajmniej bez odruchu wymiotnego) i wyszło Helicobacter. Antybiotyki i od tego czasu zapomniałem o zgadze.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Moseva: idź marszem po skierowanie na endoskopie. Albo masz aktywną bakterie Helicobacter albo jakiegoś innego grzyba w przełyku i na pewno zapalenie żołądka. Twa trzy tygodnie leczenia i zapomnisz o zgadze
  • Odpowiedz